| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii spun ca nu pot fii perfecti cand Dumnezeu spune ca se poate si trenuie!~

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Asta e. Nu toti pun pret pe ceea ce spun anumiti indivizi ca ar spune Dumnezeu.

| mODIN a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu nu exista.Simplu.

| ErrorFound a răspuns:

Nici Dumnezeu nu este perfect. Daca ar exista, noi il facem imperfect prin existenta noastra absurda.

| suffarstar a răspuns:

Dumnezeu spune : "Fiti sfinti caci si Eu sunt Sfant! " Deci e important sa cautam perfectiunea, sa fim intotdeauna mai aproape.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Si cine e dumnezeu asta sa il cred pe cuvant? si oricum perfectiunea nu exista, e ceva relativ

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde spune Dumnezeu acest lucru? Chiar din potriva. Daca am fi perfecti am fi Dumnezeu. Nu exista om perfect. Asta ne invata Dumnezeu. Nu stiu de unde ai aceste conceptii idioate. Spune-mi tu un om care e perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Perfectul nu e bun. daca totul ar fi perfect ne-am plictisi unii de altii si nu am mai avea cum sa cautam perfectiunea. perfectiunea e mai mult un drum din care inveti diverse.

app eu sunt perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da citatul. De ce minti? Si nu mai abera pe aici ca Dumnezeu chiar nu ne cere sa fim perfecti. Nu a existat vreo data un om perfect. Atata te duce pe tine capul? Si mai si minti sau poate ai tu creierul cat o nuca. Din doua una.

| sempreinvolo30 a răspuns:

In Romani5:12 este scris:printr-un singur om a intrat pacatul in lume.
Psalmi51:5'In pacat ma conceput mama mea
De fapt Isus a venit pe pamant ca sa isi dea viata pentru noi astfel incat sa fim rascumparati din pacat si moarte. Daca pacatul nu ar exista atunci nu exista nici Isus si Dumnezeu.
E adevarat Biblia vorbeste de timpul cand oamenii drepti vor devenii perfecti si nu vor mai suferii.(revelatia21:4)

| florySim a răspuns:

Sunt sfinti care au ajuns la perfectiune si pentru asta sunt si moaste, prin darul Lui Dumnezeu.Cauta sa vezi ce spun sfintii parinti.Ai auzit de Marele Vasile cel Mare,Serafim de Sarov, Sfintii Apostoli, Sfantul Nicolae, parintele Arsenie Boca al Romaniei care avea si darul vindecarii, dar de preacurata Maica Lui Dumnezeu fecioara? Ei au fost oameni pe pamant care au avut sufletele curate.