| anonim_4396 a întrebat:

De ce oare preotii spun : nu cititi Biblia, ca sa nu va rataciti, cand Isus spunea : " (Matei 22.29) Va rataciti! Pentru ca nu cunoasteti nici Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." Pe cine trebuie sa asculte oamenii? Pe popa sau pe Isus?

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De ce oare preotii spun : nu cititi Biblia, ca sa nu va rataciti, cand Isus spunea : " (Matei 22.29) Va rataciti! Pentru ca nu cunoasteti nici Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." Pe cine trebuie sa asculte oamenii? Pe popa sau pe Isus? == Afirmații discutabile și fără nici o fundamentare logică!

| danay72 a răspuns:

Adevaratii crestini asculta ce zice Biblia, nu un om, imperfect ca si noi. 2Timotei3:16

| Exilee a răspuns:

Care preot a zis asa ceva? DImpotriva ca este esential lecturarea Sfintei Scripturi intrucat intr-aceasta se afla Adevarul.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Cred că aceste întrebări sunt retorice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apostolul pavel ne spune ca in cazul unor neintelegeri ori nesigurante in a cunoaste adevarul; se cade sa ascultam mai mult de Dumnezeu decat de oameni.iar preotii sant oameni.

| 3xfemeie a răspuns:

Care preoti? Cui spun?

| RisenLight a răspuns:

Ma da inainte sa zici asta ai citit cui era adresat versetul acela spus de Iisus de la Matei? Si sa fim seriosi ca in viata mea nu am auzit preot adevarat (ca aici mai sunt si cazurile de preoti din astia ce nu isi iau in serios activitatea pastorala si o dau pe cele mai mari pacate pentru ca totusi sunt si ei oameni ) nu am auzit sa spuna asa ceva? Si crede-ma ca nu am ascultat doar vreo 2, 3 parinti.

| PooChai a răspuns:

Isus...ai perfecta dreptate.GBU