| Prеotul a întrebat:

De ce omul si-a pierdut blana si i s-a dezvoltat creierul?
Cum putea omul sa apara asa repede, cand evolutia nu avea timp sa isi faca efectul?

16 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Esti total pe langa.

| RAY a răspuns:

Http://www.kanald.ro/......rata-FOTO/

de ce maimuta aia a ramas fara blana?
Cum putea omul sa apara asa repede, cand evolutia nu avea timp sa isi faca efectul?

500 de milioane de ani da e foarte repede pentru tine ce sa spun

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da cine a zis ca la toti li sa dezvoltat creierul si ca nu mai au blana?

| dragos9234 a răspuns:

Evolutia nu este o pastila pe care o iei si astepti efectul.
Trollule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi cum intrebarea ta tendentioasa a generat niste raspunsuri ratacioase.Desi,am aproape convingerea ca ei nu-ti pot da niste raspunsuri in cunostinta de cauza, au simtit nevoia sa reactioneze in acelasi mod tendentios, atunci cand le-ai lezat credinta lor, stiinta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa vor evolutionistii sau mai pe sleau celor ce cred ca stramosii lor sunt maimutoi ca si ei

| 3xfemeie a răspuns:

Omul nu si-a pierdut "blana", doar a mai chelit. Pentru alte zone paroase, avem epilarea. Iar creierul nu s-a dezvoltat la toti. laughing

| Thunderstruck a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Noi nu credem ca stramosii nostri sunt "maimutoi".Noi stim.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Thunderstruck):

Esti tare

| Mădă0611 a răspuns:

Ai sters cealalta intrebare, deci, Aline, tu esti? laughing Doar el e obsedat de evolutie si atei laughing devil

| Thunderstruck a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Normal ca sunt tare.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pai,hargiog nu stiu ce face,de nu mai apare, cred ca acum naparleste, il inteleg... ultima data am auzit ca facea stricaciuni in gradina unui om, dar acum s-a potolit.
Efect ca efect, tu tot infect ramai.Te invit sa pleci dracului de pe site.Multumesc,sa aveti o zi buna.

| Calininio a răspuns:

"evolutia nu avea timp sa-si faca efectul" Stii macar cum se realizeaza evolutia?

| relian a răspuns:

Eu cred ca mai intii i sa dezvoltat creierul si de abia dupa na mai avut nevoie de blana. Fara sa gindesti nu vad cum ai putea sa pierzi ceva fara de care nu vei putea supravietuii.Deci mai intii a inceput sa gindeasca, sia confectionat haine si parul neamaifiind necesar sa dus.Sau stii cum se mai spune parul lung paraseste capul destept.Sau daca vrei poate fi si invers.Glumesc.Omul a fost cred ca ultima specie aparuta in cadrul evolutiei.De cind a aparut omul gata s-a dus orice evolutie.Acum vorbim deja de extintie, de disparitia speciilor.Atita timp cit pe planeta domina de la un cap la altu doar o singura specie evolutia nu mai poate avea loc.Omul intervine in orice mediu si strica cele necesare evolutiei.Asa ca atita timp cit npoi vom exista pe acest pamint evolutie n-o sa mai existe.Asa s-a intamplat si pe vremea dinozaurilor cind ei dominau pamintul si nimeni nu sufla in fata lor.Si pe atunci s-a intamplat la fel speciile dispareau si nu mai evoluau. Pina cind au disparut ei si dupa a avut loc iar o aparitie de noi specii deci evolutia sia reluat cursul.Si nu cred ca aparut asa de repede omul ca produs finit al evolutiei.Dar din moment cea aparut evolutia sa stopat la orice nivel.Noi am stopat evolutia, nu lasam speciile sa se mainifeste sa poata evolua mai departe.Stam pe ele gramada, ba mai mult deja am inceput sa le eliminam asa una cite una.Asta e natura asa se intimpla indiferent ca sintem noi rationali sau nu am fi.Tot acolo se ajunge. Dinozaurii nu erau rationali dar mincau tot ce miscau si tot ce misca se tememau de ei.

| relian a răspuns (pentru 3xfemeie):

Aha deci sa inteleg la cei care au chelit parul a parasit capul destept.Naspa atunci ce ne facem cu femeile care au par si chiar f lung.In cazul lor evolutia inca lucreaza sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.ziare.com/......ot-1122515