| Steregoi a întrebat:

De ce rubrica religie are trafic mare?

Răspuns Câştigător
| unvecin a răspuns:

Întrebarea e construită pe o informație greșită și poate zăpăci oamenii care vor încerca să rezolve o problemă inexistentă.

După numărul de întrebări categoria Religie e pe locul 22 din 36 în momentul de față:

1 - 614.888 Adolescenţi
2 - 446.282 Jocuri PC / Online
3 - 311.645 Tehnologie
4 - 258.930 Dragoste şi Sex
5 - 248.083 Conversaţii
6 - 183.829 Muzică
7 - 170.891 Timp Liber / Going Out
8 - 156.870 Sănătate
9 - 146.261 Educaţie şi Cultură Generală
10 - 130.907 Beauty & Fashion
11 - 122.526 Informaţii Utilitare
12 - 119.417 Filme & Seriale
13 - 88.798 Telefonie
14 - 58.020 Hobbies & Pets
15 - 54.987 Sport
16 - 52.089 Trivia / Amuzante
17 - 48.266 Auto & Moto
18 - 41.422 Familie & Relaţii
19 - 39.596 Shopping
20 - 39.282 Afaceri & Financiar
21 - 38.904 Carieră
22 - 34.610 Religie
23 - 33.267 Legislaţie, Politic & Social
24 - 30.023 Ştiinţă şi Filosofie
25 - 20.841 Sfaturi casnice
26 - 20.810 Artă şi Cultură
27 - 20.513 Totul despre TPU
28 - 18.659 Literatură
29 - 15.889 Benzi desenate
30 - 14.338 Casă & Grădină
31 - 12.543 Turism
32 - 7.936 Filesharing / Linksharing
33 - 2.359 Voluntariat / Ecologie
34 - 1.658 Siguranţa pe Internet
35 - 338 Parenting
36 - 46 Cauze nobile

Ținând cont că sunt: Întrebări cu răspuns: 94%, sunt sigur că nici dacă numărăm răspunsurile, categoria Religie nu ar urca prea mult în top.

Sfatul meu pentru autorii de întrebări: verificați mai întâi dacă expuneți o problemă reală spre a fi discutată sau doar o bănuială personală.

Sfatul meu pentru cei care dau răspunsuri: verificați mai întâi dacă întrebarea pornește de la date de intrare valide. Altfel muncim degeaba. happy

| cristi202 a răspuns (pentru unvecin):

Ai citit numarul de raspunsuri? Cred ca ai avea o surpriza serioasa. Aici ai cele mai multe raspunsuri per intrebare. Pentru ca aici se discuta infocat uneori subiectula dus de intrebare. In cazul meu, daca la alte categorii dau per intrebare cate un raspuns, sau cel mult pana la 4-5 daca intru in vreun dialog, aici am si cate 20-30 de raspunsuri la fiecare intrebare la care am raspuns. Desigur ca nu e valabil pentru toti, ca eu sunt mai interesat de religie ca altii, dar, statistic vorbind, intrebarile de la acest capitol au mult mai multe raspunsuri. Daca la alta categorie numeri raspunsurile, aici frecvent poti numara paginile cu raspunsurile date, si e o diferenta.
Eu zic ca inainte de a te pronunta, ar fi bine sa verifici intreaga realitate, nu doar sa dai cu presupusul in ce priveste raspunsurile. Pentru ca daca la vreo categorie ar fi doar o intrebare care ar stringe pe toti cei de pe TPU si ar deschide discutii intense timp de zile in sir, nu ar insemna ca acea categorie e si pe ultimul loc. Trebuie sa tii cont neaparat si de raspunsurile date. Deci intrebarea e cit se poate de pertinenta

| Steregoi explică (pentru cristi202):

Eu as fi dat urmatorul raspuns: pentru ca religia e printre cele mai controversate subiecte, subiect de batjocura pentru unii.

| unvecin a răspuns (pentru cristi202):

Citisem „cel mai mare trafic". Sau a fost editat textul între timp sau am citit eu prost. happy Scuze.

Poate stau într-o zi să fac un script care să numere toate răspunsurile. Atunci vom ști exact. big grin

Dar e drept că e trafic mare.

| unvecin a răspuns (pentru Steregoi):

Și cred că mai e și motivul ăsta: în general când discuți pe un subiect ești bine primit dacă ai citit ceva în domeniu. În schimb, la religie trendul e să fii aclamat mai mult cu cât citești mai puțin. Unii se irită prin simplul fapt că citezi din cărți și ajung să amenințe că vor veni și ei cu citate din altele... promisiune pe care n-am văzut-o împlinindu-se. happy

| Steregoi explică (pentru unvecin):

Eu rar vin cu citate, linkuri.

| Steregoi explică (pentru unvecin):

Am modificat intrebarea dupa ce am vazut ca ai venit cu cifrele alea.
M-am gandit ca rubrica se_x ar intrece rubrica religie. happy

| cristi202 a răspuns (pentru Steregoi):

Ar fi fost un raspuns cit se poate de scurt, concis, si adevarat!

| cristi202 a răspuns (pentru unvecin):

Ei, se mai intampla sa gresim si sa vedem ce nu era. Si mie mi s-a intimplat happy.
Nu trebuie sa faci un script neaparat. E destul sa "arunci" un raspuns la vreo intrebare la Religie, si vei vedea diferenta, vei fi asaltat de comentarii la raspunsul tau, la care, daca esti interesat sa raspunzi, o vei face si astfel situatia se multiplica, caci acele raspunsuri aduc alte si alte comentarii, ceea ce nu se intampla prea des la alte categorii.
Asta este, religia incita la discutii.

17 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Exista un motiv evitat ca raspuns de marea majoritate dar care este pe buzele tuturor, APOCALIPSA. Vrem nu vrem acesta este adevarul, vremurile s-au schimbat, natura si-a modificat ciclul normal, apar fenomene, noi sau necunoscute, oamenii incep sa distinga unle din profetiile din Biblie ca INPLININDUSE (ne dorim sau nu ne dorim asta). Se distinge prin ceata sau intunericul nopti, o lumina sau un glas neomenesc care ne avertizeaza, Dumnezeu REVINE. De asta rubrica Religie este INUNDATA de mai toti userii.

| Drimmero a răspuns:

Categoria asta e pentru scapatii de la 'nesanatosi', majoritatea sunt prea fixisti, inchisi in globul lor.

| Steregoi explică (pentru Drimmero):

Tu contribui. happy

Răspuns utilizator avertizat
| unvecin a răspuns (pentru Drimmero):

Și pentru cei care aruncă cu calificative în genul ăsta: fără să cunoști o carte sau un om.

| AC4S4 a răspuns:

Cred că "Conversații" este acea categorie.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Pentru ca sunt multi extremisti confuzi, fie bigoti inflacarati, fie atei infatuati/atotstiutori, cu intrebari existentiale care doar ''dau peste nas'', nu sunt formulate in asa fel incat orice om, indiferent de credinta/viziuni, sa raspunda decent la ele.

| Steregoi explică (pentru sopranaCadaverica):

Eu din care categorie crezi ca fac parte? rolling on the floor

| unvecin a răspuns:

Sunt destul de nou aici. Unde putem vedea traficul / categorie sau clasamentul celor mai frecventate categorii?