| anonim_4396 a întrebat:

De ce se aduna oamenii sa faca scandal mintind si devenind violenti cand e vorba de religie?

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca nu cred toti in acelasi lucru. Crestinismul are zeci daca nu ste de secte cu reguli mai stricte sau mai relaxate. Dupa ai religia iudiaca, musulmana, etc care are iar secte si diviziuni.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, dar perspectiva impactului evului mediu e discutabila. Am avut un profesor care argumenta ca in evul mediu sa filtrat ceea ce nu era necesar, si ca manastirie si bisericile au contribuit intens la educatie, invatand oameni sa scrie si sa citeasca gratuit. E o problema spinoasa in functie de perspectiva.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Nu toti fac asta...

| Panamax a răspuns:

In politica nu este la fel?

| Algo098 a răspuns:

E lupta pentru suprematie happy

| sanboss a răspuns:

Pentru ca sunt religiosi, fara vreo relati cu Dzeu care este DRAGOSTE

| ILoveCringe4427 a răspuns:

Pentru ca pe unii ii dor sezutul fooooarte tare.

De fiecare data cand vad ceva frumos si religios trebuie sa se afirme inaintea tuturor.