| Meme10Memu a întrebat:

De ce se inmultesc asa mult ciorile? Vine Apocalipsa unde spune ca pasarile se vor ospata din cadavre?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Le-ai facut tu recensamantul recent?
Esti sigur ca s-au inmultit?
Poate se plimbau si au venit din satul vecin.

| Meme10Memu explică (pentru Violleta2022):

Am filmat cam zece minute de ciori care tot veneau si se duceau de parca nu se mai termina stolul de ciori.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Da, erau in traznit prin vecinatatea ta!
Se intampla des, fiind ele calatoresc uneori in grupuri mai mari, alteori in grupuri mai mici.

| Meme10Memu explică (pentru Violleta2022):

Ce poate fi mai ironic decat un pilot al unui avion de vanatoare mancat de ciori? Un pilot care avea cerul la picioare, care stapanea spatiul aerian.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Mai ironic de atat poate fii prostia celui care inventeaza o poveste fara sens... fiindca ciorile nu pot manca tabla unui avion, ca sa ajunga sa manance pilotul din interior.

| Meme10Memu explică (pentru Violleta2022):

Cand se prabuseste si explodeaza carnea pilotului se imprastie. Pana ajung echipele de salvare ciorile se ospateaza deja.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Baiete, ai multa imaginatie macabra.
Mai lasa naibii drogrile, ca bati campii!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pentru ca trăiesc mai mult decât alte păsări. Pe timpul lui Ceaușescu an de an școlile aveau sarcina sa strângă ouăle si sa le strice cuiburile. Dar nu au reușit sa le extermine. Dumnezeu e la cârma, nu omul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștit că nu se referă la păsările alea ci la țările ce au sau au avut vulturi pe steme. Este mai aproape vremea decât crezi.

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

In Biblie scrie despre pasarile cerului indicand pasari cu sens literal sau propriuzis precum ciori, vulturi, acvile, in general pasari care mananca carne. De fapt orice pasare mananca carne fie viermisori, insecte, carne de animale de obicei moarte.