| anonim_4396 a întrebat:

De ce se zice de morți numai de bine?

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Pentru ca asa vor toti sa se spuna despre ei dupa ce mor chiar daca sunt niste jigodii.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Ei nu știu, sunt morți, am putea să îi bârfim liniștiți la înmormântări ce fraieri suntem

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vad ce sens ar avea... Oricum ipocrizia e mare fiindca barfim cand sunt vii iar cand sunt morti spunem doar de bine.

| Algo098 a răspuns:

Daca spui ceva despre cineva, exista sansa ca acel cineva sa se indrepte. Dupa ce a murit, nu mai are rost sa aducem in prim plan lucrurile negative si e mai placut daca e posibil sa ne aducem aminte doar de cele pozitive.

| TristanTzara a răspuns:

Pai ce rost ar avea să zici ceva de rău? Remediază asta ceva?

Dar sunt destui care vorbesc morții de rău și după zic „dar, mă rog, despre cei morți nu se spune numai de rău" laughing

| InvatamProgramare a răspuns:

De teama sa nu se intoarca din mormant dupa tine si sa te ia. laughing