| RAY a întrebat:

De ce sectanctii se considera ca majoritatea crestinilor in anumite cazuri?
Pai nu ei spun ca traiesc in lumea lor si ca doar ei sunt mantuiti? De ce fac propaganda altor crestini de exemplu ortodocsi daca nu conteaza religia?

6 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

"pai nu ei spun ca traiesc in lumea lor si ca doar ei sunt mantuiti?"
Nu.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Man nu-mi place minciuna, cum nu spun, mergem noi doi la o biserica, la oricare vrei tu si vorbim cu membri ei, hai fi sincer

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Eu am facut-o deja, nimeni nu mi-a spus ca doar ei sunt mantuiti.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Serios? atunci de ce se face propaganda? daca nu conteaza religia

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Da-mi exemplu de propaganda prin care se promoveaza aderarea la o confesiune neoprotestanta.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Martori lui yehova fac propaganda cu pliante si merg din casa in casa, culmea chiar daca esti ortodox spun sa vi la biserica lor, orice membru a unei secte spune sa vi la ei la biserica, tu poate nu