| mentholinks a întrebat:

De ce spun unii ca ar fi pacat ca femeia sa stea capra in timpul sexului?

17 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

E pacat sa nu stea, ai inteles gresit.

| halogen001 a răspuns:

Poate au anumite preferințe.
În mod normal stă fiecare cum poate și cum îi place.

| halogen001 a răspuns:

Poate ca unii au pretenția ca zeul invizibil și surdomut să le arate cum să stea, dar din nefericire, zeul nici nu există și nici nu s-ar ocupa cu asa ceva. Ce interes ar avea un zeu atotputernic și nemuritor sa se ocupe de asa ceva?
Asemenea interes pot avea doar oamenii mincinoși care au inventat zeul bau bau pentru prostirea și manipularea naivilor creduli și neștiutori.
Zeul cel inexistent, invizibil și surdomut nu a lăsat instrucțiuni în legătură cu pozițiile.
Nu a lăsat nici o instrucțiune de nici un fel.

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca le plac mai mult pozitia misionarului sau 69hee hee

| Seba2013 a răspuns:

Mie imi place pozitia scroafei sau a rozatoarei. Femeia trebuie vazuta ca o scroafa si dezumanizata pentru ca asta insemna viata buna sau locul eutopic.
Scroafele care vor sa fie vazute ca pe niste doamne nu merita. Asa si tu care esti o pisica care imi linge praful de pe talpa nu meriti sa fii vazut ca o persoana cu demnitate ci ca un pupincurist; si nu este nici o dezumanizare ci o realitate eutopica.
Asta este realitatea eutopica sau utópica care imi place, iar in aceasta forma de viata nu se gaseste nimic distopic sau obscur.
Cei ca Coraline care vor sa scape de acesta forma de viata sau distopie in care lumina zilei intra greu si sa se intoarca acasa trebuie ii limitam si sa le inchidem poarta pentru ca vor sa fie ceva mai mult decat animale.

| chuckmanson a răspuns:

Pentru fanaticii creștini, singurul tip de sex acceptabil este acela în timpul căsătoriei, strict pentru reproducere și fără nici un pic de plăcere pentru femeie. Alte tipuri de sex sunt pentru ei răul suprem.

| marinaru777 a răspuns:

Scrie in Indreptarul pentru spovedanie.

| TheStrategist a răspuns:

E un păcat inventat de oameni. Nu a venit Dumnezeu pe Pământ să spună în ce poziție să stea femeia. Tot s€x e în orice poziție. rolling on the floor

| 19flo79 a răspuns:

Pentru ca is foarte limitati happy

| vasile2222 a răspuns:

Din ce stiu, deoarece e o pozitie folosita de animale.

| mentholinks explică (pentru vasile2222):

Pai noi suntem mai animale.

| vasile2222 a răspuns (pentru mentholinks):

Cum asta?

Răspuns utilizator avertizat
| nevermatch a răspuns:

Pentru ca e cea mai buna pozitie, cea mai adanca. Si sa faci sex pentru placere e pacat.

| AlienGod a răspuns:

Pentru că nu au gândire logică

| Nicu_Pan_ a răspuns:

Nu are el nici o treabă,dar a lăsat lucruri interesante despre sex,asta aflai dacă citeai, și nu din cauza păcatului ci din cauze pur medicale, iar interzicerea anumitor poziții a fost făcută ulterior de religii pentru a contribui la mărirea armatelor și a forței de muncă, femeia nu luptăși nici nu poate munci ca un bărbat, dar tu nu citești