| andreiboss31 a întrebat:

De ce spunea in slujba de inviare, la jumatatea slujbei (13:30),randuri din biblie in alte limbi(latina,franceza,engleza, si mi se pare si italina si spaniola), De ce spunea parti mici din bibleielegate de inviere.

Răspuns Câştigător
| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Adica astazi, la citirea evangheliilor in mai multe limbi.
Arata ca mesajul Invierii lui Hristos este universal, pentru toti, indiferent de limba, si mai poate simboliza darul Limbilor primit de Sfintii Apostoli in propovaduirea Evangheliei lui Hristos neamurilor.

2 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

E irelevanta intrebarea ta, nu abunda in detalii ca sa ne dam seama ce vrei sa intrebi.
Reformuleaza.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ai dat bine funda, dar e jale exprimarea