| Hamed134 a întrebat:

De ce stângaci sunt priviți in mod rău de anumite religi?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu am mai auzit asta, dar dacă e așa inseamna ca sunt persoane care nu sunt informate corect. Din nefericire, incultura e de vina, nu Biblia.

| drutzix a răspuns:

Pentru ca societatea demonizeaza tot ce nu se conforma.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu am auzit niciodata de asa ceva. Fiecare om are organismul sau creat de Dumnezeu, asadar daca suntem nemultumiti de faptul ca cineva e stangaci, noi suntem nemultumiti de felul in care l-a creat Dumnezeu si ne alegem cu inca un pacat in sufletele noastre(sa fii nemultumit de creatiile lui Dumnezeu inseamna, practic sa-L judeci).

| Qasim a răspuns:

Mai exact in care religii sunt priviti in mod rau stangacii?

| RobertM16 a răspuns:

Pentru ca s-au format tot felul de mituri precum:

-stangacii sunt niste defecte ale societatii

-Cuvântul "sinistru" se trage din latinul "sinister" care înseamnă stâng. Așadar, de la bun început "stângul" a adus nenorociri, rău, nedreptate, nefericire, morbid.