| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt atat de puternice si periculoase Moliftele Sfantului Vasilel cel Mare?

18 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Simplu, nu sunt!
Totuși de curiozitate, cum crezi tu că ar putea să fie niște moaște periculoase?

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că te fac mai prost decât erai. Mare grijă!

| FucktheSystem a răspuns (pentru NOname):

Se poate? Moaștele chiar sunt magice!

| NOname a răspuns (pentru FucktheSystem):

= )) Aha, iar undeva prin Siberia a nins cu elefanţi. : ))

| FucktheSystem a răspuns (pentru NOname):

Erau zebre, nu mai altera realitatea pe aici, că se duc ăștia să te blesteme la moaște și sunt puternice și periculoase, eu aș avea grijă!

| NOname a răspuns (pentru FucktheSystem):

Stai să-mi fac o cruce în gură cu limba. : ))

| FucktheSystem a răspuns (pentru NOname):

Asta, am citit în altă întrebare tot de pe aici, merge doar dacă auzi voci, îmi pare rău sad

| NOname a răspuns (pentru FucktheSystem):

...şi eu tot de atunci râd. : ))

| YesViRginia a răspuns (pentru NOname):

Vechiul ment" nu inceteaza sa te amuze ha?

| sublime89 a răspuns (pentru NOname):

Da da, e nevoie de dexteritate si mult antrenament. Nu toti pot face asta. Decat crestinii cei mai "alesi" sunt inzestrati de d-zeu cu o limba suficient de flexibila pentru un astfel de procedeu smug : ))

| NOname a răspuns (pentru YesViRginia):

A, deci tot tu eşti?
http://www.tpu.ro/......e-si-cand/
'Neaţa! :))

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Ment.mental.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

A, tu eşti, mentale? : ))
Atunci aşa se explică nebunia... : ))

| YesViRginia a răspuns (pentru NOname):

Aha.

| sublime89 a răspuns:

Auzi, de acum incolo toti vom fi sfinti, pentru ca toate chimicalele pe care le mancam o sa ne conserve organismul dupa moarte laughing Deci apoi sa vezi tu cati sfinti si cate moaste vor fi smug

| oprescudorin11 a răspuns:

Pentru profunzimea cuvintelor.Si ideilor asociate.

| Moisie a răspuns:

Sunt puternice doar pentru cei slabi, si sunt la fel de periculoase ca o olita de noapte, iti dai seama cad de periculos este sa-ti deie altul in cap cu o olita plina cu "bere si carnati"?
Aste este echivalentul ascultarii acestor molifte, dupa ce le auzi te simti ca si cum ai fi fost uns de micii si berea din acea oala de noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sant puternice, fiindca sant rugaciuni de dezlegare si alinare ale suferintelor omenesti si ale patimilor.dezlegarea in anumite cazuri poate veni prin adormirea celui bolnav ori suferind adica moartea lui.Cuvantul Domnului este o sabie cu doua taisuri ce merge pana la despartirea sufletului de trup.in locul eutanasierii sincer as alege moliftele sfantului vasile cel mare, care se slujeste de catre trei preoti cu mare indrazneala inaintea lui Dumnezeu.adica preoti credinciosi, si imbunatatiti spiritual.