| Rombix a întrebat:

De ce sunt multi atei enervanti la rubrica religie? Nu mai ai la c de ei,cum pui o intrebare cum apar toti ateii sa te convinga ca nu ar exista Dumnezeu.E penibil, parca sunt in gasca.Pe voi nu va irita numarul mare de bagatori de seama atei de la rubrica religie?

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu dragule, pe mine nu ma enerveaza ci din contra ma bucura ca sunt pe aici si isi pun intrebari la care in sinea lor nu au raspuns, de aceia si sunt pe "aici", la mai multi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unii oameni sunt deranjati cand nu exista un minim de logica... asa cum se intampla in religie.

Tu nu realizezi, dar e destul de frustrant sa traiesti langa oameni care nu prea pot gandi pentru ei.

| mentholinks a răspuns:

Nu sunt multi. Doar 2 sau 3.

| xerxes1 a răspuns:

Unul care crede in spiridusi invizibili serpi vorbitori, magari vorbitori, morti inviati etc crede usor si promisiunile politicienilor.

| Mclaren12 a răspuns:

Ateii nu cred in existenta niciunei divinitati, nu doar al zeului tau evreiesc fictiv. Dupa mentalitatea asta, si budistii sunt atei, si hindusii, si taoistii si satanistii etc.

| drutzix a răspuns:

Ti-au ranit ateii ce rai sentimentele? sad