| LoveToHate a întrebat:

De ce sunteti asa siguri ca exista Dumnezeu?

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca L-am cautat si L-am gasit.Este asa de bine cu El incat nu l-as parasi pentru nimic in lume.,, Gustati si vedeti ce bun este Domnul.,,

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru EmaS):

Ce gust are Domnul?

| har a răspuns:

Cand te rogi de ajuta, eu m-am rugat sa nu facem scoala intr-o zi frigouroasa de iarna ca nu mai rezistam si la 1 minut dupa ce am terminat rugaciunea ma suna mama unui prieten ca nu facem scoala.Sanse nu erau mai ales ca zapada era mica

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca asa scrie in biblie si biblia spune ca ce scrie in biblie e adevarat. Pac pac big grin

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Serios?raised eyebrowsCiteste Biblia.

| carlyhalatz a răspuns:

Pentru ca acolo, undeva el va fi mereu pentru mine si sa aiba grija de mine.el nu m-a lasat niciodata balta.parerea mea.

| JustMeNck a răspuns:

Pentru ca existaaaa!winking citeste Biblia si o sa te convingi! happy

| g112354232546daw a răspuns:

Da tu de ce esti asa sigur ca NU exista?laughing)))
acum serios, pentru ca de fiecare data cand te rogi, se intampla ceva, parerea mea

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru g112354232546daw):

Ce se intampla cand te rogi?

| Labyrinth a răspuns (pentru g112354232546daw):

De fiecare dată când te rogi pierzi timpul de pomană în loc să acţionezi şi să încerci să-ţi rezolvi problema.

| g112354232546daw a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Esti ajutat happy

| g112354232546daw a răspuns (pentru Labyrinth):

Crezi ce vrei happy

si daca poti face nimic?

| LoveToHate explică (pentru g112354232546daw):

Lol...am zis eu cumva ca nu exista Dumnezeu?

| Labyrinth a răspuns (pentru g112354232546daw):

Cu siguranţă nu aş face plecăciuni împreună cu babele din biserică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Labyrinth):

rolling on the floor lol

| anonim_4396 a răspuns (pentru Labyrinth):

Eu cred ca exista dintr-un simplu fapt. In jurul nostru vedem atatea intamplari uneori inexplicabile, sau pru si simplu ne uitam in jurul nostru si vedem foarte multe minuni.Un om care e orb si nu aprinde lumina sufletului sau este imposibil sa-l faci tu personal sa se mai intoarca.