anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunteti atei?

18 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu ateii sunt mai,,,,,, de minte Ei iau de buna tot ce spune stiinta.Ex: daca comunitatea muzicienilor din Romania, declara manelele muzica adevarata, automat ateii devin manelari, samd

| M25M a răspuns (pentru Urzi23):

Si crestini nu i-au de bun tot ce spune biserica/Biblia?
Please!

| MMihai a răspuns:

Nu mai sunt ateu, dar mulți au ajuns la ateism, ( inclusiv eu ), după ce au citit din biblia creștinilor!

| Zenicide a răspuns:

Stau departe de biserica laughing

| Nordic a răspuns:

Întrebarea asta e pusă la plesneală, nu? Eu sunt rtodox, sunt religios, ma rog, pe cât pot. Dar întrebarea asta e doar ca să stârnească ceartă. Lasă-i să fie atei, nu e de parcă răspunzi tu pentru ei. Până să cârmuiești corabia altuia, cârmuiește-o tu pe a ta.

| Nordic a răspuns:

Nu, tu nu vrei. Dar întrebaea asta mereu va naște conflicte.

| Thunderstruck a răspuns:

Dar tu de ce esti atee?

| Thunderstruck a răspuns:

Ba esti, pentru alti 2700 de zei.Gandeste-te de ce nu crezi tu in ei si apoi iti vei da seama de ce nu credem noi in zeul tau.

| 220V a răspuns:

Eu sunt ateu pentru ca imi venerez inorogul meu roz, care mai este si invizibil pe deasupra

| Mădă0611 a răspuns:

De menta tongue

Tu ce ce nu crezi in Zeus, Venus, Afrodita, Acan smug si toti ceilalti?

| WhatheWow a răspuns:

Pe mine Biblia m-a determinat sa devin ateu; la 12 ani!

| Labyrinth a răspuns:

De ce nu crezi în Moş Crăciun?

| Serenade a răspuns:

Ca sa putem face pacate cum ar fi sex cu parintii, fratii si surorile noastre, fara sa ne temem ca cineva o sa ne traga la raspundere pentru asa ceva. Deci suntem atei ca sa avem constiinta impacata.

| LanaSpectrum a răspuns:

Eu sunt satanista, dar raspunsurile celorlalti m-au facut sa rad cum n-au mai facut-o de multa vreme. Deci, funda lui Sergiu2?

| sergiu2 a răspuns:

Eu unul nu sunt ateu dar probabil acestia sunt atei pentru ca siau pierdut credinta in orice putere supranaturala
si se bazeaza pe principiul ce n-am vazut nu exista
funda plsbig grin

| sergiu2 a răspuns:

E in sangele meu
fiecare generatie din familia mea le-a vanat laughing

| GsvMcmxc a răspuns:

Pentru ca nu cred in acel ''Dumnezeu,, care ii un fel de Joe Pesci s-au Robert De Niro in filmele lui Martin Scorsese.

| PunctSebiiOP a răspuns:

De ce esti crestina?

Întrebări similare