| briana a întrebat:

De ce trebuie sa platim pacatele stramosilor nostr? Sau mai simplu daca tata sau bunicul meu au facut un pacat mare EX au ucis de ce tr sa duc eu acest pacat? " Copii plateasc pentru pacatele parintilor". Ce vina am eu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca parintii si-ar iubi copii asa cum pretind,si copii si-ar iubi parintii si i-ar respecta, nu s-ar intampla ceia ce spui.dar dupa cum vezi toata lumea preacurveste, ia m.e si spune ca e normal.toti practica adulterul,acesta ducand la suferinte,despartiri,divorturi, batai, si asta in numele iubirii.care? iubirea de pacat.atunci unde e responsabilitatea si dragostea in familie? cand cineva omara, se gandeste ca victima poate e parinte sau copil, sau sot sau iubita cuiva? nu.deci trebuie sa plateasca.cum? ca Dumnezeu nu bate cu parul, ci cu amarul? sau cu aceiasi moneda pentru echilibru? tooootul se plateste.

10 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ce stupid suna " Copii plateasc pentru pacatele parintilor".

| Wehrmacht a răspuns:

E o prostie ma.Nu platim pentru nimic.Pana si un om(cu IQ mai mare decat nr de la incaltaminte) stie asta. Daca dz e chiar asa intelept poti fi 100% sigur ca nu noi nu platim pentru ce au facut aia.

| alecx4music a răspuns:

Nu "platesti" mai nimic, stai linistita... happy

| thelordofthedrinks a răspuns:

Tu nu ai nici o vina si te asigur ca acest lucru nu e adevarat. E doar o alta idee stupida a crestinilor.

| briana explică:

Nu sunt ateista dar asa am auzit copii platesc pacatele parintilor. Deci n e adevarat ce am auzit?

| s3my a răspuns:

Cati ani ai si din ce punct de vedere vrei sa ti se raspunda la intrebarea asta?

| Mymy_3745 a răspuns:

Eu una sunt ateista, si sincer mi se pare o prostie ce intrebare ai pus tu. daca iti merge rau nu inseamna ca platesti pentru pacatul cuiva, trebuie doar sa faci in asa fel incat sa-ti mearga mai bine happy
Pace!

| Purgatoriu a răspuns (pentru Mymy_3745):

E ateista laughing

| DrunkenRat a răspuns (pentru Purgatoriu):

Multi sunt laughing

| Mymy_3745 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Si care e problema?