| CryChristiAN a întrebat:

De ce unii adolescenti iau in serios datoriile fata de Dumnezeu, iar altii nu? Este mai usor pentru primii sau pentru ceilalti? Merita sa-ti traiesti viata raportandu-te la Dumnezeu?

8 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Religia poate fii folositoare pentru adolesenti care se adapteaza greu societatii ca si in cazul adultilor insa omul a evoluat, candva era o psihologie perfecta pentru cei ''slabi'' insa acum raman goluri.

| Vvistula a răspuns:

Da multi adolescenti e influentati de satan asa e! esti tare omule, ai fost pe la scoala sau ai fost influentat de satan sa chiulesti la ora de romana?

| RockYourName a răspuns (pentru Vvistula):

Mie mi se pare ca nici tu nu ai prea trecut pe la ora de romana. Sunt total de acord cu OOOLEOOO. Religia este cea care detine controlul si care a detinut controlul oamenilor. Faptul ca biserica ne indoapa cu texte biblice, spunand ca teoria Big-Bang este o prostie imi suna a manipulare. Deschideti ochii. Copiii dumneavoastra or sa va fie recunoscatori mai tarziu daca le veti da acum o carete de stiinta decat daca le spuneti ca vinerea se tine post sau ca duminica trebuie neaoarat sa mearga la slujba.

| Vvistula a răspuns (pentru RockYourName):

Care e xhestia cu oara de romana, aia e doar o tema, crezi ca daca ma interesa religia asa mult o mai puneam pe net.

| CryChristiAN explică:

Vreau opinii clare, corecte, serioase si coerentehappy. Raspunsul/raspunsurile (cel/e mai) frumos/frumoase, primesc funda si respectiv, voturi:d

| AndreeaPunct1370 a răspuns:

Un raspuns simplu : Eu zic ca merita, dar fiecare are dreptul sa aleaga ce face cu viata lui, ca sa fii sigur ca merita, poti sa citesti Bilia...

| AlinAbyzou a răspuns:

Mie mi se pare ca nu ar merita. Nu imi pierd timpul sa ma duc la biserica sa citesc biblia si multe altele... am o viata, o traiesc cum consider, parera mea. Fiecare si-o traieste cum vrea Deci eu nu traiesc raportandu-mi viata la Dumnezeu si ma simt destul de bine!

| CryChristiAN explică (pentru AlinAbyzou):

Eu voiam sa aud opinia pe cazul general, nu in cazul tau.