| Vvistula a întrebat:

De ce unii adolescenti iau in serios datoriile fata de Dumnezeu si altii nu. Este mai usor pentru primii sau pentru ceilalti? Merita sa iti traiesti viata raportandute la Dumnezeu? Raspundeti-mi frumos va rog.

Răspuns Câştigător
| RememberToSmile a răspuns:

Eu nu cred ca intrebarea corecta e daca merita sau nu.Este in primul rand alegerea ta daca crezi sau nu in Dumnezeu, pentru ca El ne-a dat acest drept, dar asa cum spune Pascal: "Daca Dumnezeu nu exista si nu crezi, nu ai pierdut nimic. Daca Dumnezeu exista si nu crezi, ai pierdut totul".Nu este vorba doar de adolescenti ci de toti oamenii pentru ca exista oamenii de 50 de ani de ex care sunt atei.Eu nu sunt in masura sau dau sfaturi sau ceva de genul, alegerea e a fiecaruia dar daca crezi cu adevarat in Dumnezeu eu sunt de parere ca iti va fi mai usor din toate punctele de vedere.

7 răspunsuri:
| imale a răspuns:

Unii chiar sun interesati de Dumnezeu, pe altii ii doare la basca

| Vvistula explică:

As vrea sa va dau la amandoi funda dar nu am cum mi-ati fost de mare ajutor

| CryChristiAN a răspuns:

Mi-ai copiat intrebarea. Ce-ti mai place sa plagiezi, dar eh... nu ma suparbig grin

| Vvistula explică (pentru CryChristiAN):

Nu am copiato ne-a dat-o la scoala tema la religie exact asa din ce oras esti? Daca am avut intrebarile al fel poate suntem colegi

| kiv1990 a răspuns:

Depinde de cultura

| dorelmarc a răspuns:

Cred ca totul depinde de invatatura din casa. Invata pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze, si cand va imbatrani, nu se va abate de la ea. - (Prov.22:6)

| danutyqwe a răspuns:

Daca'ti pui viata in mainile unei entitati inexistente si totusi din cate sti tu, superioare tuturor lucrurilor, ai o problema...
Parerea mea e ca tocmai adolescentii cu inclinatii spre ateism sunt vor fi oamenii pe care te vei putea baza cu adevarat candva. Avem nevoie de oameni realisti nu de popi si maicute...