| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce urasc toti religiosii ateii? In general.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In general... din acelasi motive pentru care si ateii urasc religiosii!

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Le plac povestile absurde, fanteziste, primitive si puerile si se tem ca vor ramane fara ele si fara promisiunile mincinoase din ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici ca toti religiosii urasc, atunci nu e la general.
Uite ca eu urasc si ateii si religiosii, nu pe ei cat mai mult rationamentul lor.
Religiosii care pretind ca religia lor e adevarata, desi nu e imposibil ca Isus sa o condamne pentru minciunile ei, si ateii care nu au pastrat nici 1% pentru existenta lui Dumnezeu.
Agnosticii sunt cei mai destepti, dupa parerea mea, îi iubesc din toata inima.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu te contrazic aici, dar vreau sa stii ca intervine frica atunci cand sunt stricate "jucariile", atat la tei, cat si la atei.
Deci frica odata instalata te face sa urasti omul si sa nu mai cauti raspuns la el.
Problema noastra e ca dorim sa traim mereu in bula noastra si nu vrem sa intram si in alte bule.
Eu nu pierd nimic daca Dumnezeu nu exista, nici daca exista, eu vreau doar sa se termina odata cu nebunia asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Am vazut, se strang ca mustele laughing)