| andri22 a întrebat:

"De ce va place sa mergeti la biserica?"(p.s:fara jigniri!)Funda

Răspuns Câştigător
| Dєєa a răspuns:

Mie imi place sa merg la biserica in primul rand, pentru ca este sfanta, acolo toata lumea este bine-venita, e un loc de pace unde te poti ruga (de sigur, si acasa ma pot ruga dar in biserica este"Casa Domnului") si, in al doilea rand, imi plac mult predicile din fiecare duminica pe care le zice preotul. Imi place sa ascult mai mult intamplari din viata lui Iisus, zise de preot, decat sa le citesc eu... happy
Funda?

10 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu imi place sa merg dar mai sunt momente in care o fac.

1.N-au lumanari la magazin si ploua rau ceea ce inseamna ca s-ar putea sa se duca curentul electric.
2.Imi e pofta de coliva.
3.O mai ajut pe bunica pe acolo cand are nevoie.

| HueyFreeman a răspuns:

Simplu, nu-mi place.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ar trebui sa imi placa?

| Kalla a răspuns:

Pentru ca face parte din religie.Paganii au Sabbath si padureile "magice" iar noi biseria.Simplu.

| Kalla a răspuns (pentru Polonic1):

Nu inteleg de ce trebuie sa comentati mereu.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Kalla):

Cand spui prostii, ar trebui sa te astepti ca cineva sa te corecteze, mai ales pe internet.

| Maxim96 a răspuns:

Ma simt linistit, simt ca prind aripi si ma inalt spre cer.
Biserica e mama noastra!

| denidulcik a răspuns:

Din cauza atmosferei si sentimentului de liniste sufleteasca pe care le intalnesti acolo

| CrazyWLF a răspuns:

Pentru ca cand te rogi toate pacatele ti se iarta chiar daca ai pacate foarte mari, ti se curata sufletul nu simti tu asta dar vei sti!