| andri22 a întrebat:

"De ce va place sa mergeti la biserica?"

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar îțî lași blogul ăsta oribil de zemos la toate întrebările? Crezi că ar sta cineva să citească aberațiile de acolo?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu aştept să mă placă toţi, că nici pe Isus Hristos nu L-au plăcut toţi, ba unii chiar L-au hulit, L-au scuipat şi L-au răstignit pe cruce. Dacă ţie nu îţi plac cuvintele mele "oribil de zemoase", nu le mai citi, nu eşti obligat.
Domnul să-ţi poarte de grijă.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi port singur, mulțumesc.

15 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Cine a zis ca-mi place?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu-mi place sa merg la Biserica! Nu-mi place Biserica si tot ce este legat de acest cuvant!

| ErrorFound a răspuns:

Nu-mi place. N-am mai fost de 12 ani.
Cred ca daca intru in biserica acum cad icoanele de pe pereti. laughing

| LordBolton a răspuns (pentru ErrorFound):

happy

| ErrorFound a răspuns (pentru LordBolton):

Ce? Vorbesc serios. happy Am o personalitate care stramba peretii de spaima. laughing

| Kalla a răspuns:

Pentru ca este poarta spre Rai.Acolo se implinesc traditiile ca spovedania sau nunta ce te adue mai aproape de Dumnezeu.

| celceeste a răspuns (pentru Kalla):

Care Rai?
Raiul exista aici pe pamant, asa ca te poti duce de ex. in Olanda, si nu la biserica, sa vezi gradinile nesfarsite cu flori si vei vedea ca ai ajuns in Rai
Adam si Eva nu au fost morti cand au fost alungati din rai ci erau finte vii aici pe pamant!
asa ca de unde o iei pe asta cu Raiul din ceruri, pentru ca daca te duci in cer in directia soarelui, deja cand ajungi la planeta venus dai de Iadul cu smoala si pucioasa, iar cand ajungi la soare vei fi arsa de flacarile lui "vesnice"!
ce spovedanie mai soro?
Asa se cheama atunci cant te paresti tu singura sarlatanului de popa turnator la securitate?

| gingergirl1 a răspuns:

Pentru ca...imi place! Dar sti...eu nu sunt ortodoxa si la mine la Biserica e chiar dragut, mai vezi oamenii, asculti cantari, predica si etc Ma rog inainte nu prea imi placea sa merg dar de cand am cunoscut un anumit baiat a inceput sa imi placa laughing

| Mikhtarian a răspuns:

Pentru ca la biserica e locul unde ma simt linistit sufleteste.
Ma pot gandii la ce-am facut, si e un loc unde poti fi ascultat oricand de duhovnic.

| Ceriik a răspuns:

Pentru ca la biserica e locul unde ma simt linistit sufleteste.
Ma pot gandii la ce-am facut, si e un loc unde poti fi ascultat oricand de duhovnic.

| Andrei123Andrei a răspuns:

Multi merg la Biserica numai ca sa fie prezenti.
Ca sa mergi la Biserica nu este neaparat sa fii credincios, nici daca esti intr-o masina nu este neaparat sa fii sofer.

| celceeste a răspuns:

Mie imi place sa ma duc la biserica ca sa-i fac in ciuda lui Isus care ne da sfatul sa NU mergem la biserica!