| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce zeul iudeu l-a pus pe faraon sa nu le dea drumul la evrei, ca apoi sa le dea urgii la egipteni? Cum ar veni: Faraoane, nu le da drumul la evrei ca sa iti dau niste urgii. rolling on the floor

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Cam asa. Asta pentru ca Faraon se considera cel mai tare zeu. Mindria, pacatul detronarii lui Dumnezeu, e cel mai grav pacat. Cumva, Dumnezeu i-a aratat lui Faraon ca nu el tragea sforile, ci El, Dumnezeu.