| anonim_4396 a întrebat:

De cine a fost vandut Iisus? Si ce pret?

Răspuns Câştigător
| yo547 a răspuns:

Buna,a fost vandut de Iuda Iscarioteanul pe 30 de arginti. Funda?

5 răspunsuri:
| Dianaioana79 a răspuns:

Iisus a fost vandut de catre Iuda pe 30 de arginti.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Matei 26:14-16 - "Atunci unul dintre cei doisprezece, cel numit Iuda Iscariot, s-a dus la preoţii principali şi a zis: „Ce-mi daţi ca să-l dau în mâinile voastre?" Ei i-au stabilit treizeci de arginţi. Şi, începând de atunci, el căuta o ocazie potrivită ca să-l dea în mâinile lor."

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Iuda Iscarioteanu, cu 30 de arginti.Acest lucru a fost profetit, oare noi azi ar trebui sa fim interesati de profetiile biblice? Avand in vedere faptul ca tot ce este scris in Biblie este pentru instruirea noastra, ca tot ce a fost profetit in urma cu 2000 de ani noi traim implinirea. Cititi daca vreti Matei 24 :1-14; 2Timotei3:1-5.

| robby212 a răspuns:

A fost vandut de Iuda pentru 30 de arginti.Mama, ce prostii scoateti din gura.Doamne iarta-ne...

| mimiwewem a răspuns:

Bună.
A fost vândut de Iuda. Pe 30 de arginți.