| AvalohAlyn a întrebat:

De maine, luni, 29 aprilie incepe miniseria, ecranizarea, serialul sau cum vreti sa il numiti :"Biblia" pe Antena 1.
Uitati o mica descriere:
O productie 2013, "Biblia" a cucerit audientele din intreaga lume, obtinand recorduri ca numar de telespectatori in tarile in care a fost difuzata. Miniseria compusa din 10 episoade incearca sa redea cele mai semnificative capitole ale Sfintei Scripturi, inclusiv calatoria lui Noe cu Arca, povestea lui Avram, Exodul, povestea lui Samson si Dalila, si nasterea, moartea si invierea lui Iisus Hristos. Cu un puternic impact social, pelicula produsa de telemagnatul Mark Burnett a costat 150 de milioane de dolari si a fost transpusa in viata de catre Roma Downey, care a reusit sa adune cei mai buni actori din lumea intreaga. Incepand din aprilie, miniseria va fi difuzata de luni pana joi, de la 22:30 si vineri de la ora 17:00.

Pe Mantuitorul Iisus Hristos il va interpreta actorul portughez de 33 de ani Diogo Morgado
Intrebarea este:Va veti uita la acest miniserial? Va plac astfel de filme?

Eu cu siguranta.

4 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Este o diferenta intre cea ce reda si modul in care reda acel lucru.
Si filmele alb-negru redau lucruri interesante, dar modul in care "redau" era jalnic.
Cum este serial, probabilitatea ca efectele speciale sa fie foarte bune scade vertiginos.

| Dandanache a răspuns:

"puternic impact social", "cei mai buni actori din lumea intreaga"...cine a facut descrierea asta, sport.ro?

Răspuns utilizator avertizat
| BlitzkriegJack a răspuns:

"Cei mai buni actori din lumea intreaga."

Se da un singur nume, iar acel tip a jucat doar in filme portugheze.

Alta spalare de creier in masa...