| anonim_4396 a întrebat:

De multă vreme observ mereu creştini care afirmă că deţin ei adevărul iar ateii sau cei care cred în altă divinitate greşesc.Le recomand acelor creştini să asculte această melodie şi să înţeleaga ce vrea să transmităhttp://www.youtube.com/watch?v=q-PX2Z4r-e4

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce asa diferit?

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ce asa diferit? "

Romana este greu. Nu toti poate.

| steve91 a răspuns:

Melodia induce ideea relativismului religios. Nu e nimic deosebit. Problema e ca cei care neaga invatatura crestin-ortodoxa nu au incercat niciodata sa o inteleaga in profunzime. Dar ma intreb, oare: cum pot ateii sa-i gaseasca un sens acestei vieti, daca Il exclud pe Dumnezeu din ea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.youtube.com/watch?v=eZnqyIh_eRI.asculta si tu si crede.fiindca aceste fagaduinte transcend timpul si veacurile, tinand vesnic.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Nu toata lumea stie engleza! Daca vrei sa intelegem ceva fai subtitrare.

| unul1 a răspuns:

Bai esti atat de prost... ateii cred in divinitati? laughing esti prost, da prost!

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Domnule Lelouch Vi Britannia(după cum văd în poza de la avatar)... Tu ne aduci dovadă o melodie, iar noi putem mii de melodii. Plus noi mai putem aduce ca dovadă Biblia, crucea pe care a fost răstignit Iisus, etc. Apropo și nu! Creștinii nu afirmă că știu adevărul, afirmă că fiecare crede în ce vrea deoarece e inutil să ne luptăm între noi iar răspunsul va apărea după moarte. Amin.

| mariaalessandra a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Corect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Geass? asculta niste fagaduinte ce ti le-am postat prin linkul acela si credele fiindca sant adevarate.stii si tu ca promisiunea e mai rea ca datoria, si acele fagaduinte vin de sus.nu de jos.