| Teodor168 a întrebat:

De obicei preoții anunța la slujba de Duminica(Sf.Liturghie) când trebuie sa vii la spovedanie sau cum?
Măcar anunța cândva?

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sambata am fosr la biserica.Cei care s-au spovedit vineri seara, i -au impartasit dimineata pana in 9.
Restul, s-au spovedit dimineata si s-au impatasit tot atunci, dar spre sfarsitul slujbei pe 11.
In tot cazul in postul Pastelui, sambata e cea mai buna zi pentru a te impatasi, scapi mai repede.

| Alex2o17 a răspuns:

Tii post o saptamana si te duci duminica si vezi unde se se fac spovedirile, iar dupa ce te spovedesti mergi sa te impartasesti