| AvalohAlyn a întrebat:

De Paste,de sarbatoarea Invierii Domnului,de fapt,nu sarbatorim si si ne reamintim numai Invierea Mantuitorului Iisus Hristos ci lucram,ne amintim si luptam si pentru invierea fiecaruia dintre noi,pentru invierea propriului suflet,pentru trezirea din patimi si pacate.
Fiindca asta ne cere Iisus Hristos, sa invie si sufletul nostru din amorteala si somnul pacatului, nedreptatii si patimilor.
Sunteti de acord? Ce parere aveti de parerea mea? Credeti ca este adevarat?

Răspuns Câştigător
| AwaZoh98 a răspuns:

True! happy

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu sintem de acord cu ce tu crezi.Crezi gresit pentru ca de paste tu de fapt sarbatoresti pastele ca asa se si numeste, nu sarbatoresti pe Isus domnul sau cum ii spui tu. Daca sarbatoareai pe domnul atunci sarbatoarea se numea altfel.Ori daca sarbatoriti pe isus de ce spuneti ca sarbatoriti pastele? Sau ati lasat paste ca suna mai frumos, ori in lipsa de un nume ceva mai rasarit.E ca si cum eu maninc struguri si spun ca de fapt maninc pere.Ce tare.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu. trebuie tot timpul nu doar odata pe an

| AvalohAlyn explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Desigur ca trebuie tot timpul aceasta inviere spirituala dar de Invierea Domnului aceasta trebuie inmultita, accentuata, imputernicita...:

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Am fi meschini