| WholeWorldTeam a întrebat:

De unde ideea aceasta de site-uri matrimoniale pentru crestini?

5 răspunsuri:
| Urpaniel a răspuns:

Din orice se face bani.

| MMihai a răspuns:

Și cu ce te deranjează?

| Zenit313 a răspuns:

Voia Domnului...

| sitărescu a răspuns:

Trebuie menționat că, de cele mai multe ori, cultele oficiale nu promovează astfel de site-uri.
Orice cult încurajează căsătoriile între membrii care se cunosc în spațiul real din comunitatea lor, nu datinguri între indivizi anonimi care pot lua orice identitate.
Astfel de site-uri apar pentru a specula orice profit.

Exemple similare ar fi șarlatanii care se dau tămăduitori și apartenenți la mănăstirea X, sau siteurile care preiau pomelnice online contra cost.
Astfel de afaceri încearcă să speculeze comoditatea și naivitatea celor care navighează astfel de siteuri.

| 7Dany a răspuns:

O incercare de asemanare cu lumea. Vrem sa semanam cu lumea dar sa fim si diferiti in acelasi timp. Alergare dupa 2 iepuri deodata...