| Salahadin73 a întrebat:

De unde "moda" asta turbata ca ateii incearca sa-i convinga pe crestini ca Dumnezeu nu exista si viceversa.Pana la urma fiecare are dreptul sa aleaga.

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Intotdeauna au fost contradictii intre atei si crestini, dar important este ca in dezbaterile lor sa nu faca atac la persoana ci opinia.

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Exact, dar daca acum 500 de ani erai ateu si aveai o opinie...Te cam ardeai, la propriu.

Răspuns utilizator avertizat
| xname23 a răspuns:

"moda" asta turbata, apare din lipsa de ocupatie si din dorinta fiecaruia de a fi considerat o autoritate in domeniu.ce poate fi mai placut, decat a ti se da dreptate, intr-o disputa?laughing

| 4b a răspuns:

Am propus PACE pe site si tata lumea fu de acordlaughing
Bine spus: ''fiecare are dreptul sa aleaga''.
Sanatatewinking

| RAY a răspuns:

De unde moda asta sa ma ameniti cu iadul vesnic ca sunt ateu?

de ce ne numesti turbati noi nu ucidem pe nimeni pur sisimplu ne exprimam liber, tu ca crestin nu poti dovedi ca exista dumnezeu

ateismul este lipsa credintei, faptul ca spun ca nu cred ca exista e un adevar nu o minciuna, uitate la camp for jeusus vrei ca copilu tau sa fie ca aia?
sau vrei un copil care sa gandeasca liber si rational?

credinta a provocat cele mai multe crime in istoria umanitati

| Salahadin73 explică (pentru RAY):

Ma! Tu stii sa citesti..am spus si viceversa

| RAY a răspuns (pentru Salahadin73):

Da marius, dar ateii nu te amenita cu iadul vesnic, nu isi spun pacatosule din cauza a fost un cutremur, copilu tau s-a nascut infect =pacatos

| Salahadin73 explică (pentru RAY):

Si nu sunt de acord ca un crestin sa tina ''predici'' unui ateu si nici invers.Ma lasa rece in ce crede x sau y

| RAY a răspuns (pentru Salahadin73):

Eu sunt de acord cu exprimarea libera nu fanatism

| Salahadin73 explică (pentru RAY):

Daca tu esti convins ca nu exita un creator este opinea ta si ti-o respect. si
asa ar trebui sa faca si altii dar din pacate...

| RAY a răspuns (pentru Salahadin73):

Marius nu sunt convins de nimic, pur si simplu nu cred ca exista zeii

| WhatheWow a răspuns:

Nu e deloc o moda ci e o traditie fiind la fel de veche precum Vechiul Testament!