| Andrei5000 a întrebat:

De unde pot face rost sau gasi randuiala prohodului adormirii maicii Domnului?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dumniezău a răspuns:

De la biserica.

| Andrei5000 explică (pentru Dumniezău):

Da si ce carti se folosesc pentru aceasta slujba?

| Dumniezău a răspuns (pentru Andrei5000):

Gresit! Ce carte...Citeste si tu din biblie niste versete? Ti-e greu?

| Andrei5000 explică (pentru Dumniezău):

Tute ma si te culcas nu de acolo se cauta o randuiala bisericeasca!

| Dumniezău a răspuns (pentru Andrei5000):

Cu regret in suflet iti spun ca nu mi-e somn.

| Andrei5000 explică (pentru Dumniezău):

ue gata

| Andrei258 a răspuns:

Doamne ajută,

Această carte o puteţi găsii la pangarele Bisericilor din Patriarhia Română, sau pe www.librariasophia.ro la preţul de 6, 000 lei

O săptămână binecuvântată

| Dan10079 a răspuns:

Adica ce se zice in slujba? Incearca pe www.moliftenic.ro sau pe orthodoxwiki.com