| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot sa învăț cate ceva de karma și ceva de genul, în cartile Secretele întregii se vorbește de așa ceva?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E pierdere de vreme sa inveti desore karma e un concept inventat de unii pentru a se eschiva de responsabilitatea pe care constiinta ne avertizeaza ca o avem pentru orice alegere, fata de Creatorul nostru.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Mda, e un concept inventat, care ii ajuta pe unii sa se eschiveze de alt concept inventat (creatorul ala)...are sens, da.laughing

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Conceptul de "karma" este inventat de unii care nu auzisera niciodata de spiridusul tau si de povestea lui, deci cum ar veni, se eschivau de ceva de care nu auzisera?! Cate prostii va invata si crestinismul asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine experimentezi pe propria piele.

Ieși mâine în parcare, oprește un rrom și dă-i un pumn în falcă. Ai să înțelegi mai apoi legea karmică.

Răspuns utilizator avertizat