| anonim_4396 a întrebat:

Dece toti aproape au ceva cu pocatii si nu ii suporta si isi bat joc de ei fara ca acestia sa le faca ceva?

26 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca nici pe Domnul Isus nu L-au iubit.De aceea lumea, nu ne iubeste.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ei bine Mos Martin, nu toata lumea isi bate joc, dar acum, sincer, majoritatea sunt crestini sau pocaiti doar cu numele.

| Danutza27 a răspuns:

Care toti bre? Ala(@POCAITULPORNO @PROSTULPORNO este un retardat mintal care a fost internat pe la Socola dar a fugit ca era gardul rupt (ei tot asteapta de ceva timp fonduri de la stat ) era acolo pentru somnoterapie si terapie cu electrosocuri. Aparatul este de pe vremea lu Antonescu si este defect de pe vremea lui Constantinescu asa ca ii baga cu un electrod in gura si unul in c. apoi baga prelungitorul in priza.
Amaritul asta este singurul caz si rage si el ca televizorul singur.Nu merita sa il iei in sema, un om bolnav ce sa zic. Nici macar gasca nu mai sare si aia sunt dezisi de el mai ceva ca Sf Petru pina au cintat cocosii.Ca si la el se adevereste daca cocosul lui bunicu are mintea lui cade de pe gard cind vrea sa cinte

| Deny1333 a răspuns:

Ţie ţi-ar conveni ca de fiecare dată când treci pe lângă un pocăit să auzi "Dă-ţi bretonul din ochi, nu te mai machia, îmbracă-te cu haine până-n gât şi pocăieşte-te că se sfârşeşte lumea şi nu te iartă Dumnezeu!" sau chestii de genul? Dacă da, nu ştiu de pe ce planetă eşti.
Eu n-am nimic, da's stresanţi rău, frate. Parcă-mi pasă mie ce cred ei. IDGAF, really.

| BUBULINA a răspuns (pentru Deny1333):

Nu stiu de ce majoritatea cand va ganditi la pocaiti va vine in minte imaginea de oamenii simpli...
eu sunt "pocaita"cum spuneti voi si crede-ma ca ma machiez, ma vopsesc si nici nu port haine pana in gat

te invit la o biserica de pocaiti sa vezi ca nu purtam "haine pana in gat"

| Deny1333 a răspuns (pentru BUBULINA):

Eu generalizam, dacă tu eşti mai normală, ok - e viaţa ta. IDGAF.

| Danutza27 a răspuns (pentru Deny1333):

Si tu daca te imbraci ca toti dracii normal ca se sperie si musulmanul de tine. Vina nu este a ta ca mama ta trebuie sa puna nuiaua pe fundul tau ca mintea sa ajunga la loc, Ca ajungi la conversatii plingind ca ai facut si aia si uite ca sunt..."ba tot pe acolo ajungi ca milogul la teme apoi seara ca fiara turbata pe aici o sa te pirasc mati ca te tii de dracii

| BUBULINA a răspuns (pentru Deny1333):

Nu sunt doar eu normala ci cu toti suntem

| anonim_4396 explică (pentru Deny1333):

EU una sunt pocaita si nu fac asa happy. Faza e ca nu toti fac asa, dar cum exista si la ortodocsi babe ce tipa prin autobuz ca ai fusta scurta laughing asa exista si la pocaiti.

| Deny1333 a răspuns (pentru Danutza27):

Astea-s vorbe de persoană frustrată, really.
În primul rând, nu mă cunoşti ca să faci supoziţii şi să mă şi ameninţi. Mă pipi pe nuiaua ta, de-aia nu mai pot eu că-i zici tu mamei ce fac eu [ca să ştii, vedea şi ea cu ce mă îmbrac, că nu-i chioară]
În al doilea rând, nu mă îmbrac ca toţi dracii. Dacă la pocăiţi puţin dermatograf, bretonul peste faţă, blugi, teneşi şi tricou = ca toţi dracii, păi n-au ieşit în lume, mama lor!
În al treilea rând, eu am terminat. N-am de ce să-mi bat capul cu cineva care apără persoanele de teapa lor [mă refer la trăiri personale, că s-a luat una sor'mea că de ce mângăie căţelu', că pe Dumnezeu l-ar mângâia aşa? - şi mai ziceţi că nu-s nebuni].
Have a nice evening!

| Deny1333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu eşti mai deschisă la minte, huh! big grin

| Deny1333 a răspuns (pentru BUBULINA):

Dacă spui tu, fine...winking

Răspuns utilizator avertizat
| BUBULINA a răspuns:

Eu sunt pocaita si nu isi bate nimeni joc de mine.si nici de restul pocatilitor dupa site,isi bat joc singuri de ei
se fac de rusine, dau dovada ca nu au primit o educatie
Desi nu e de ras, pe mine ma amuza prostia lor
In spatele pc-ului e usor sa arunci cu pietre... sunt curioasa daca in realitate au atat curaj sa "isi bata joc de pocaiti"precum o fac si aici

| Danutza27 a răspuns (pentru BUBULINA):

Nu o lua nici tu chiar asa ca nici astia nu au roaba cu pietroaie prin casa ca ii ia masa cu nuiaua Arunca si ei cu cuvintele cum urla vampirii la luna scuze ciinii.Dar bunicul spunea asa "ciinii latra ursul trece "O sa zici pai asta latra de mult.Re ai dreptate dar ai voie tu sa judeci un om bolnav=nu dar pe cel sanatos=nu Vei zice ce pot face Poti sa spu o parere Uite un Ex "este posibil sa fi avut o copilarie nefericita si a cazut cu tricicleta in canal si canalul avea 6 m si era de ape uzate menajere.A fost scos aproape inecat El nu a fost supravegheat de mama lui.Ce te faci daca ai fi asistenta la sectia de boli mintale te iei la incaierat cu pacientii =nu, o sa zici de ce, pai te vei face asemeni lor.O sa intrebi ce este de facut =sch de tratament si ii iei cu binisorul.O sa zici dar ce fac daca astia sar sa ma violeze Re primul lucru ii iei cu binisorul, daca ii vezi ca sunt ca fiarele turbate mori cu ei de git.O sa zici ce fac daca las pe unul lat in drum Re pina se face bine te rogi de sanatatea lui sa poata ajunge pe picioare in puscarie apoi ce o vrea Domnul

| Danutza27 a răspuns (pentru BUBULINA):

Uite inca un ex tata mosu si str bunica proaspti casatoriti la casa lor. Tabara liota de soarici pe capul lor.Pun si ei mina si dai cu rugaciuni la Cel De Sus dar nici gind neamul soricesc sa o ia din loc le pria si se inmulteu cum era rinduiala lor.Ce face tata mosu da fuga la Parinte si ii spune necazul. Parintele om cu scaun la cap avea prin batatura 5 pisici.Alege un motan meserias si vine tata mosu cu motanul in sac ii daduse Parintele si un sac O sa zici de ce in sac Re motanul avea gheare si le folosea. Apoi lasa motanul slobod prin batatura si a facut ala rinduiala motaneasca.O sa zici dar ce are motanul cu astia care injura si zic numai dracii Re pai motanul era moderator in ograda si ii bana pe monstruletii mititei

| gaby37 a răspuns:

Sunt cretini

| BlueOctober a răspuns:

Asa cred ei ca au o viata mai importanta dati seama ca nu stiu nimic despre pocaiti sau cum le zici u eu una nu fac diferente toti suntem la fel

| Castiel a răspuns:

Deoarece au un iq cat o planta din bucatarie, asta este lumea in care traim...

| Danutza27 a răspuns (pentru Castiel):

Da de unde ca pling parintii lui pe la Conversatii "Ca ei nu credeau in Bunul Dumnezeu dar de cind il au pe ala micu(@POCAITULPORNO citeste @... PORNO) viata lor este un iad Tot parintii lui se pling ca rage ca magarul. miauna ca mitele,schelalaie ca maidanezii, urla ca lupii ptiu fie la el Dar tot parintii lui spun ca face un duet cu @Woodenpints.O sa zici cum? Pai pe doua voci cind unul rage ca magarul, altul urla ca lupii Sunt disperati bietii vecini si zic ca este locul bintuit.

| MisterCMD a răspuns:

Se numeste crucea care o purtam. ce le-a facut Isus la oameni ca sa Il rastigneasca? ce este bun nu este apreciat de oameni, dar cu tot raul care a facut oamenii Lui Isus Acesta i-a iertat. nu trebuie sa bagi in seama ce spune lumea.trebuie sa urmezi calea Bibliei si la sfarsit o sa fie invers...Ai sa te bucuri de rai...

| tudus a răspuns:

Iti zic eu de ce pentru ei (noi)facem ce trebuie si nu pacatuim ca voi si voi vreti sa ii(ne)facem sa pacatuim si pentru ni ne (va)facem nimic dar cateodata ne(va) mai luam la bataie
ex:colegul meucel mai mare si puternic a inceput sa injure de dumnezei iar un prieten dintra 8la caftit asa de bine incat nu l-am mai auzit o data ca injura de dumnezei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii inculti asa fac.(ma refer la cei ce isi bat joc)

| RANGE a răspuns:

Am avut un coleg pocait in clasa(adventist)era de treaba puteai sa vb orice cu el nu te lua in ras, acum nu stiu de e isi bat joc de ei probabil mentalitatea sunt mai credinciosi decat noi ortodoxii asta o spun sigur

| popmarcel22 a răspuns:

Pentru ca nu are nici un sens cea ce vorbesc.e oke partea ca se aduna si canta si de alea e o eliberare mai uiti de probleme.mai te relaxezi,,,.o data mau oprit pe drum si au spus ca daca mananci carne si bei vin nu ajungi la Dumnezeu la care m-am gandit si is 100% ca si Issus a fost om ca noi.a mancat a baut a trait.a facut cea ce am facut noi doar ca el a avut o misiune de indeplinit.a avut darul Dumnezeiesc.dar asta nu inseamna ca nu a mancat "carne" nu a baut "vin" nu a avut o relatie.sau ce stiu eu. dupa mine voi ce ziceti?