| DG_Daniela_1998 a întrebat:

Deci daca cineva a murit si e posibil sa se reincarneze.....noi de unde o sa stim unde a revenit sufletul lui? adica in ce trup? al carui om? dau fundita va rog.

Răspuns Câştigător
| i86e2 a răspuns:

Ce te-ai aștepta, să se nască cineva cu amintirile altcuiva? Nu cred că se întâmplă vreodată, deși există povești de acest gen, dacă vrei să le crezi. Tu ai amintiri din alte vieți? happy

Nimic nu e etern, nici măcar sufletul, dacă ar exista, nu ar fi etern.

4 răspunsuri:
| DieKleineHexe a răspuns:

Bună!
Dacă reîncarnarea ar fi adevărată, este o şansă infimă, aproape nulă, ca reîncarnarea acelui om să se afle în apropierea locului unde a trăit respectivul. Şi de asemenea, alte întrebări, rămân la stadiul de întrebări.

| BeastMaster a răspuns:

Folosesti detectorul de metale... doar ca modificat putin.

| reihiuke a răspuns:

Nu avem de unde sti. Decat daca-si aminteste el. Dar in general, nu te reincarnezi repede (imediat dupa ce mori). Apoi, vreo 90% din ce faci intr-o viata, faci si in cealalta. Deci, nu te astepta sa dai de Stefan cel Mare intr-un cerc de vanzatori de mere pe la piata.

| Broadband a răspuns:

Mie mi-ar placea sa se cloneze oamenii
dar chestia asta o vedem doar in filme SFwinking