| Cnz_Kazz_1998 a întrebat:

Deci... daca voi ziceti ca nu exista Dumnezeu vreau sa aduceti si voi dovezi ca nu exista! Va rog va astept si cei care cred cu dovezile lor! La sfarsti cei care ma face sa cred FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DennySa660 a răspuns:

Nu stiam ca 666 este nr dracului si nu ma intereseaza parerea oamenilor eu cred in Dumnezeu si nu am dubii ca nu exista, eu ii simt prezenta.

55 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Singurul zeu care exista cu adevarat e Prea Marea si Prea Sfanta Bere.

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă aş fi atât de bătutu în cap să aduc dovezi despre ceva ce nu există, ar trebui să fac asta pentru fiecare zeu în parte, du doar pentru dumnezeu creştinilor, că nu-i el ce-l mai şmecher zeu şi n-are nici 3 ***.
Deci, prefer să rămân indiferent faţă de orice presupusă divinitate şi să fac în continuare miştouri pe seama acestora.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Woodenpints91):

Bai, imi place stilu` tau. Da` doar stilu`, nu si faptul ca esti ateu. laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Cine a zis că-s ateu?

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Woodenpints91):

Am dedus.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Ai dedus prost.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Woodenpints91):

Stiam ca zici asta.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Probabil ştiai şi că nu-mi pasă.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Woodenpints91):

Stiam.

| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru Woodenpints91):

Deci gura ma infectule poluezi TPU-UUL si resprir aerul degeaba

| RetardedRacoons a răspuns (pentru Woodenpints91):

Daca e sa ne luam dupa teoria sfintei treimi dumnezeu n-are el 3 **** ci 6.

| Cinar_Adi_1990 a răspuns (pentru Cnz_Kazz_1998):

Scuze doar ca m-am enervat! exista dumnezeu si uite cum ai zis tu Sfanta Lumina de la Ierusalim, In ziua de Boboteaza raul Iordan curge Invers

| Vladuthz a răspuns:

Buna, pai in primul rand pentru a demonstra ca cineva/ceva exista sau nu, trebuie aduse mai intai dovezi ca exista. Din moment ce nu avem nici o dovada asupra existentei acelui ceva/cineva, cum putem sa-ti aducem dovezi ca nu exista? La fel de bine pot sa-ti zic ca eu am o minge rosie acasa, tu sa zici ca nu am, si eu sa-ti zic sa-mi aduci dovezi ca nu exista acea minge rosie pe care eu spun ca o am acasa la mine.

| Andrei7520152 a răspuns:

Ahem nu'i treaba noastra sa aducem argumente ca ceva nu exista. E treaba credinciosului sa aduci argumente ca exista. dupa care, noi putem sa raspundem, si tot asa. nu ma refer special la tine, asta e un lucru general. ateii doar raspund cum pot, mai bine mai rau, la ce afirma crestinii.

| Shatzie a răspuns:

Poate ca, daca ai avea mai multa scoala, ai sti ca trebuie -in orice situatie- sa dovedesti EXISTENTA a ceva si NU inexistenta. Mai cresti, mai citeste, mai invata si pe urma apuca-te de filosofie de 2 bani.

| unknownn a răspuns:

Dumnezeu exista daca crezi in el. Daca nu crezi, nu exista.

| Thunderstruck a răspuns:

Copilas, nu se poate dovedi inexistenta unui lucru, decat daca ai fost de fata cand s-a colaborat la acea minciuna, si nu cred ca a trait nimeni 2000 de ani cand un sarlatan, adica Isus a mintit sute si mii de oameni ca pe el l-a trimit un barosan omniprezent si omniscient pe Pamant. Eu am intrebat-o si pe Preasfintita, Respectabila si Binecuvantatoarea Doamna EmaS daca poate sa-mi demonstreze inexistenta lui Spider-man si mi-a raspuns sec, citez : "Spider-man nu exista. Ce? Tu crezi in el?" nu i-am mai raspuns dupa ce mi-a zis asta deoarece mi-am dat seama ca numai are rost cand vine cu astfel de intrebari. Din acelasi motiv te rog si pe tine sa-mi demonstrezi inexistenta lui Spider-man.

| har a răspuns:

Dumnezeu exista pentru ca altfel ganditi-va putin, ce sanse erau sa traim pe planeta pamant, la o distanta perfecta de soare, sa avem si zi si noapte, sa avem satelit natural(luna) iar planetele asemanatoare sau care sunt la fel ca pamantul nici macar viata nu au sa fim seriosi...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu exista! nu te lasa deceptionat de cel rau, preaiubitule.
Miracole s-au intamplat ieri, azi, poate daca Dumnezeu ne mai suporta RAUTATEA si rebeliunea vor mai fi, eu sper ca lumea sa se opreasca din pacat:
http://www.youtube.com/watch?v=n4ImHc8cVXA&feature=youtu.be
Un demon vorbeste printr o fata, s a intamplat intr o biserica.Bine, slava Domnului ca fata a fost salvata la timp!
https://www.youtube.com/watch?v=Yuer_zvPR0o&feature=plcp
ALELUIA.
Cine ti a spus ca trebuie sa ajungi in iad? sau Dumnezeu te va trimite in iad, TU ALEGI dacca vrei sa il urmezi sa ti iei crucea, mai sti ca cel rau s a mandrit si a fost aruncat din Paradis? si niste ingeri l au urmat.
Dumnezeu te iubeste foarte mult, numai ca tu nu poti intelege cat de mult ne iubeste, Si a dat si viata pentru noi, ce doava mai vrei, asta pentru ca noi sa avem viata vesnica prin El, ma rog in numele Domnului Isus ca deceptia sa dispara.Amin.
Slava Domnului.
Cerurile spun slava lui Dumnezeu, şi întinderea lor vesteşte lucrarea mâinilor Lui.
2 O zi istoriseşte alteia acest lucru, o noapte dă de ştire alteia despre el.
3 Şi aceasta fără vorbe, fără cuvinte al căror sunet să fie auzit:
4 dar răsunetul lor străbate tot pământul, şi glasul lor merge până la marginile lumii. În ceruri El a întins un cort soarelui.
Rom 10.18;
5 Şi soarele, ca un mire care iese din odaia lui de nuntă, se aruncă în drumul lui cu bucuria unui viteaz:

6 răsare la un capăt al cerurilor şi îşi isprăveşte drumul la celălalt capăt; nimic nu se ascunde de căldura lui.
7 Legea Domnului este desăvârşită şi înviorează sufletul; mărturia Domnului este adevărată şi dă înţelepciune celui neştiutor.
Orice plan are un proiectant. Universul are un plan foarte complex.Prin urmare, universul a avut un Proiectant.

| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Exact,a avut un proiectan foarte bun si atotputernic

| DubstepQueen a răspuns:

DUMNEZEU exista!

| AnNaa67 a răspuns:

Eu zic ca exista, altfel demonstrati faptul ca facem mereu greseli (pacate)si suntem mereu pedepsiti(de Dumnezeu, bineinteles), adica ne lovim, cadem pe jos, mici sau mari accidente. Si ceilalti spun ca nu exista
si cum se sfarseste totul daca se spune ca Dumnezeu ne va da viata vesnica etc. Uitati povestea in care puteti inelege multe :
Dumnezeu mergea odata si a gasit pe jos niste oase. Si-a dorit sa creeze ceva, si asa a creat omul, i-a pus oasele unde trebuia si asa l-a terminat. L-a creat prima oara pe Adam si apoi pe Eva. I-a dus in rai si i-a lasat acolo, dar i-a spus sa nu manance dintr-un mar. Cei doi au spus ca da. Diavolul a auzit totul si si-a trimis sarpele prin rai, pentru ca el nu putu sa ajunga(din cauza ca el a fost cel mai bun inger al lui Dumnezeu si cand a crezut ca e aproape cat el a incercat sa cauta ingeri sa-l invinga pe Dumnezeu, dar ei cu totii au fost transformati in diavoli si au fost dusi in iad). Sarpele a mers si i-a spus Evei sa ia o gura dintr-un mar din acel copac care Dumnezeu a spus sa nu ia nimic, a pacalit-o ca este bun marul si magic ca nimic altceva si asa a luat o gura din mar si i-a dat si lui Adam.
Dumnezeu i-a trimis pe pamant si i-a blestemat sa munceasca sa-si castige singuri o bucata de paine, stiind ca viata este foarte rea, cu multe povari. Iar cand vor muri va veni judecata de apoi.

| PyCiu a răspuns (pentru AnNaa67):

"Dumnezeu mergea odata si a gasit pe jos niste oase". Daca nu crease omul inca, de unde avea oasele? happy

| AnNaa67 a răspuns (pentru PyCiu):

El nu e facut din oase mai, el e sfant.

| DennySa660 a răspuns:

Si eu am un verisor care nu crede in Dumnezeu.Eu i-am zis ca exista si el mi-a zis :daca exista unde e? are o cabana langa Venus? unde? Iar eu i-am zis nu ai cum sa-l vezi dar il simti. El a zis ca nu simte si eu i-am zis ca atunci cand face fapte bune Dumnezeu il pune. EL Refuza sa creada ca exista Dumnezeu dau crede in Satana.Nu mi se pare normal asa ceva. Eu chiar cred in Dumnezeu.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru DennySa660):

Crezi in Dumnezeu, da` ai numele cu "666"= numarul` dracului laughing frumos.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru DennySa660):

Pai sa stii ca e.
Si eu cred in D-zeu!

| DennySa660 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Si cum imi schimb numele nu vreau sa se interpreteze ca nu cred in D-zeu?!

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru DennySa660):

tongue

| DennySa660 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Nu stiam ca 666 este nr dracului si nu ma intereseaza parerea oamenilor eu cred in Dumnezeu si nu am dubii ca nu exista, eu ii simt prezenta.

| DAVID_6313 a răspuns:

Altceva nu vrei? Nu in scris. Poate oral.

| Cnz_Kazz_1998 explică:

Deci daca eram beat cand te-am proiectat... ce sa-i faci viata omulee de fapt tu esti om tu esti o fiinta distrusa oh go on

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Cnz_Kazz_1998):

Tu eşti născut în 98, eu în 91. Nu ştiu cine pe cine a proiectat, dar faptul că nu ştii să te exprimi mă face să cred că ai fost făcut la beţie sau eşti rezultatul unui viol între verişori de grdul 1.

| Cnz_Kazz_1998 explică:

Stiam si eu multe cazuri si nu am moiv sa nu le cred,,happy

| sEEk8 a răspuns:

Bai oamenilor tocmai aceasta inseamna credinta ( a crede in DUMNEZEU ).
Uite eu va voi da dovezi ca exista Dumnezeu la care oameni nici nu s-ar gandi.
In primul rand vreau sa-mi arate si mie cineva aerul ( care este invizibil ) pe care il respira.
Sau sa-mi arate si mie altcineva sentimentele lui ( orice om e suparat, fericit, trist).
Voi credeti ca soarele care ne da lumina luna care aduce noapte munti, dealurile, copacii au fost facute la intamplare pai nu cred.
Eu zic ca copacii au fost facut cu un scop ( aer in principiu ).
Apa toate lucrurile aceasta au fost facute la intamplarea si culmea omenirea s-a creat, asa, pur si simplu si toate lucrurile aceastea ii se potrivesc omului?
Eu zic sa va ganditi bine la Dumnezeu pentru ca asta inseamna credinta, a crede in Dumnezeu!

| frozanglobe a răspuns:

Http://intelepciune.ucoz.ro/blog/religia/2012-04-16-2

Aici sunt citate ale unor mari personalitati istorice

| RaduMarin a răspuns:

Cei care cred trebuie sa demonstreze ca exista, nu ateii ca exista!

| RaduMarin a răspuns:

Nu*

| SKryc3AlyN a răspuns:

Dumnezeu da exista si va exista pentru todeauna dar daca nu crezi in el nu exista

| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru SKryc3AlyN):

Gresit Dumnezeu exista dovezi incontestabile:Sfanta Lumina de la Ierusalim, In ziua de Boboteaza raul Iordan curge Invers retineti :-o

Răspuns utilizator avertizat
| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru lolosaurus):

Frate Mormatu e controlat de turci, atei adica si de musulmani si ce am vazut eu era documentar

Răspuns utilizator avertizat
| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru lolosaurus):

Pune tu echipa de cercetatori sa controleze frate daca tu nu crezi nu inseamna ca nu exista tu ai o explicati logica pentru orice explicati logica pentru faptul ca raul curge invers? nu ca e filmat cu telefonul ca nu e asa documenteaza-te

Răspuns utilizator avertizat
| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru lolosaurus):

Intrebare si iei fund cine nu i lasa si cu ce drept?

Răspuns utilizator avertizat
| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru lolosaurus):

Pt ca e ceva Sfant de aia si mormantu e controlat boule de cat ori frei sa-ti izc nu iintra cu lumanarile unse ca grecu ala prostii vorbesti

Răspuns utilizator avertizat
| Cinar_Adi_1990 a răspuns:

Da atunci cine a facut lumea maicata? Dumnezeu exista si avem dovezi BIBLIA!

| EpicalFear a răspuns:

Depinde, fiecare crede in dumnezeul lui, pentru mine exista doar Ziditorul sau Marele creator al universului, in diavol nu cred, adica de ce si-ar crea Dumnezeu un dusman? Daca vreti discutam in particular, v-as recomanda cartea Reptilianul din mine ca sa va faceti o idee despre ce cred eu!

| TheNameless a răspuns:

Nu exista Dumnezeu dar... exista Sfanta IARBA si pe asta o cunoaste multa lumelaughing) eu zic s trageti niste cannabis poate intrati in transa si comunicati cu Jah