| Octavian199 a întrebat:

Deci.Vinul e sangele lui Iisus si painea trupul?

7 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Iti dai seama ce alcoolemie are?

| Octavian199 explică (pentru xerxes1):

Vinul a aparut cand s-a nascut Iisus, la fel si painea rolling on the floor

| IoanaRoman09 a răspuns:

Aha,fara nicio indoiala.

| Octavian199 explică (pentru IoanaRoman09):

Deci.Si-a luat sangele si trupul si l-a mancat, respectiv l-a baut rolling on the floorStiind ca graul a aparut acum vreo 9000 de ani.

| Octavian199 explică (pentru Octavian199):

Parca atunci nu erau nici Adam si Eva, nu?

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru Octavian199):

Deci,erau eram sarcastica...nu stiu daca te-ai prins sau nu.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Este un concept mitologic, un scenariu mitic. Adica "impartirea unui zeu".
In mitologia babiloniana si in cea chineza au "impartit" un zeu ca sa faca lumea. Si exemplele pot continua. Este vorba de simbolism.
Nu exista nici Iisus, nici zei, nici alte baliverne.
Voi nu cititi decat carti de copii? Unde va duceti la scoala? La biserica satului?