| SpaziiiBaaa a întrebat:

Decii acum chiar e aiuea am mai povestit o data un vis destul de aiurea da acum e ceva si mai ciudat care chiar m-a speriat foarte tare decii mie de ceva vreme cam un an si ceva imi tot apare o fata in fiecare vis ea este imbrcata in halat de spital aru negru lung alba la ten si ochii negrii iar eu pana acum 2 zile nu stiam cine e fata...eu sunt impreuna cu prietenul meud e un an si vb cu el si l am intrebat de fata cu care a stat 4 ani de ce s-au despartit iar el a inceput sa planga. si mi a zis ca a murit de tbc si mi a povestit ce sa intmplat si mi a aratat o poza cu ea iar fata din poza e fata din visu meu in momentul ala am ramas blocata...voi ce ziceti ca ar trebui sa imi fie teama sau ce sa fac sau ce vrea fata de la mine?

11 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Wow,foarte ciudat straight face pe bune.
In fiecare vis? Pai nu stiu daca e troll intrebarea sau nu dar cel mai bune ar fi sa ii spui prietenului tau visele tale si sa il intrebi mai multe despre ea :daca era o fata ok, credincioasa, daca nu a facut nimic rau nimanui si a.s.m.d ...Sau poti discuta si cu un preot, pastor sau ma rog.winking

| ancaval a răspuns:

Vorbește cu un preot. Aș putea să spun mai multe, dar... prefer să nu o fac. Pentru unii, visele sunt doar vise, pentru altii, visele, mai mult decât vise. Spune-i prietenului tău și mergeți împreună la un preot. Sau, altă variantă, ar fi să mergeți la un psiholog.Probabil a-ți vorbit prea mult de ea și vi se arată în vise pentru că în mintea voastră există doar ea. Nu știu să explic în termini psihologici, dar un psiholog vă poate ajuta.

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vrea sa-ti spuna sa te feresti sa nu iei si tu TBC de la prietenul comun.

| Warden99 a răspuns:

Stai linistita..."mi a aratat o poza cu ea iar fata din poza e fata din visu meu " creierul tau a asimilat fata din vis cu fosta prietena a iubitului tau, tu nestiind exact cum arata creierul s-a adaptat la poza acea ....asta cred eu. Iti recomand sa te documentezi despre vise, semnificatia viselor, si ce legatura are subconstiientul cu visele. Nu sunt expert, asta a fost opinia mea. Bafta!

| SpaziiiBaaa explică (pentru ancaval):

Ea imi aparea mie in vise de un an si eu am aflat de ea acum 2 zile am aflat cine e fata din visele mele...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ce aberatii.confused

| xBlackUndergroundx a răspuns:

Scenariu de film de groaza.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Deci e o concluzie, nu-l folosi la inceputul unui enunt sau al unei intrebari; sa-i dai liturghii si de pomana cate ceva

| CristiB93 a răspuns:

Nu prea o sa gasesti ajutor aici. Ateii o sa incerce sa iti explice stintific iar crestinii o sa te trimita la preoti, nu o sa stii ce sa faci. Eu iti zic sa vorbesti cu cei de langa tine, familia ta, familia lui, prieteni, oricine apoi o sa gasesti o solutiewinking

| danay72 a răspuns:

Cand cineva moare nu mai e constient de nimic si nu poate face rau nimanui.Eclesiastul9:5,6,10

| milan9 a răspuns:

Omul nu e doar suflet! Sufletul NU ÎNCETEAZĂ niciodată să existe!

Cât de sinistru trebuie să fie un cult CARE SPUNE ALBULUI NEGRU ŞI NEGRULUI ALB: ei bine, iehoviştii, în mod conştient greşit, neagă dualitatea trup/suflet a omului, DEŞI CUVÂNTUL SCRIPTURII ESTE FOARTE CLAR, fără să lase posibilitate de interpretare diferită şi dubii:

"Nu vă temeţi de cei ce ucid "trupul", IAR "sufletul" nu pot să-l ucidă; temeţi-vă mai curând de acela care poate şi sufletul şi trupul să le piardă în gheena." (Matei 10, 28); - "trupul" și "sufletul" sunt prezentate ca două lucruri CATEGORIC DIFERITE!

După sfârşitul trupului, sufletul îşi va continua existenţa în veşnicie: "Şi ca "pulberea" (trupul, biologicul) să se întoarcă în pământ cum a fost, IAR SUFLETUL SĂ SE ÎNTOARCĂ LA DUMNEZEU, Care l-a dat."- Ecclesiast 12, 7;