| Iulian3038 a întrebat:

Dimineata cand am iesit din casa am gasit o mulțime de pene la presul de la usa si doar pe preșul meu, in toata scara nu găseai o pană decât la mine pe preș, îmi miroase a farmece, cum pot sta departe de ele?

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Penele sunt de la vreo pasarica vanata de vreo pisica care vaneaza porumbei sau turturele, nu e nici un farmec acolo ci doar un festin gastronomic pisicesc.

| doctorandus a răspuns:

Poate a fost o pisica...

| ania a răspuns:

Te rogi-Tată ceresc își dăruiesc sufletul meu și viața mea ție, cred că Mântuitorul Hristos a murit pentru toate păcatele mele, îți mărturisesc toate păcatele mele (spune tot ce îți apasă conștiința, ) iert și eu oamenii care mi-au greșeit( spune pe cine și pentru ce, poate știi tu cine ar avea interes să-ți facă farmece)Vrrau să trăiesc pentru Tine, ajut-mă îți dau ție orice frică și mă pun sub protecția sângelui Mântuitorului Hristos, care e mai puternic decât orice blestem. Dacă a făcut cineva farmece împotriva mea, le declar fără putere în Numele lui Iisus Hristos, eu sunt copilul tău și-ți mulțumesc că sunt apărat de Tine!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu fărașul și mătura.

| anonimg a răspuns:

Le iei frumos si le arunci la gunoi. Nu trebuie sa faci nimic altceva.
Si nu glumesc cand spun asta.
Poti pune si o camera de vedere falsa. La urma iti iei una adevarata care sa semene cu cea falsa.

| Celcestietot a răspuns:

Le arunci, te rogi lui Iahve si nu vei patii nimic.

| mentholinks a răspuns:

Te duci la popa sa-ti deschida cartea cica sau apelezi la o descantatoare sau te rogi lui Dumnezeu.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj