| bogdancyp a întrebat:

Din punct de vedere religios, la cat timp dupa nastere poti avea relatii intime cu sotul/sotia?

Răspuns Câştigător
| Rapunzell a răspuns:

Din momentul in care femeia nu isi mai alapteaza prunctul. Pentru ca prin laptele matern, copilul primeste de la mama sa toate patimile si poftele sale trupesti.

| bogdancyp explică (pentru Rapunzell):

Intr-adevar, dar stii ce parinte ne invata treaba asta, sau care ne recomanda? happy

| Rapunzell a răspuns (pentru bogdancyp):

Cu siguranta sunt mai multi. Ultima daca am citit despre asta intr-o carte de-a Parintelui Ambrozie Iurasov.

| bogdancyp explică (pentru Rapunzell):

Si parintele Arsenie Boca invata la fel.

| bogdancyp explică (pentru Rapunzell):

Si parintele Arsenie Boca invata la fel, in Pravila Alba.

| Rapunzell a răspuns (pentru bogdancyp):

Oricum, depinde mult de ambii soti, daca sunt pregatiti si dispusi sa se abtina, de dragul pruncului.

14 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Probabil niciodata.

| xname23 a răspuns:

Din punct de vedere religios dupa 6 saptamani. dupa aceea mergi la biserica si iti face popa molifta dupa care ai unda verde. daca ai un bebe sa-ti traiasca daca nu succes la procreere

| costis a răspuns:

Asa cum spune Trantorel, dupa ce ii citeste preotul molifta. Cred ca te protejezi pe tine si sanatatea ta daca respecti asta si abtinerea in timp ce sotia are ciclul menstrual.

| bunica18 a răspuns:

Te referi la nasterea unui copil?
asta depinde numai de tine, cind te simnti in stare si daca sotul sau sotia nu e prea obosit-winking Pe scurt numai voi doi stiti, (evitati zilele de duminica -winking

| ZoeyMe a răspuns:

Dupa casatorie.

| danyelo112 a răspuns:

Dupa ce te casatoresti facand Cununia civila si cea religioasa, preotul chiar uneori zice la predica de la final,"poate la anul' veniti sa va botez un copil"deci in concluzie dupa casatorie poti sa te apuci de copii.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy oai dupa o luna doua depinde si de starea ta... daca te simti in stare si esti bine o poti facewinking
te pupici si sa-ti traiasca bebelusul!:X succes la facut alti:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 40 de zile, iti citeste popa o molifta si poti sa te apuci de treaba.

| Gagicaru a răspuns:

Dupa o luna