| Drobota2006 a întrebat:

Dintre toate fiintele create de Dumnezeu, de ce omul este atat de important?

19 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Deoarece omul a fost creiat ca o fiinta inteligenta, asemanatoare cu chipul lui Dumnezeu, adica fiinta in teligenta, rationala cu posibilitatea de a FACE fiinte vi.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Serios? Vezi ca te contrazice asta https://www.youtube.com/watch?v=c7GEM8sNhrg

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru danut):

Daca nu i-a vazut nimeni chipul cum poate fi omul asemanator unui zeu asa intamplator? De ce crezi ca zeii din Asia au culori si trasaturi asiatice? De ce crezi ca zeii indienilor nativ-americani seamana cu acestia? De ce crezi ca zeii pre-columbienilor, ghici ce, semanau cu acestia? De ce sunt zeii din Africa negri? Deci zeul tau este european? Este cuma Thor? Ai codite blonde si fundita?
Fiinte vii face si un sarpe, o gaina, un raton. Diferenta dintre un om si un viezure este doar inteligenta?

| danut a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Tu pe langa om esti si un trol, ala sti ce este?

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru danut):

Mitologic, descriptiv sau virtual? rolling on the floor))

| danut a răspuns:

Imi pare rau, eu nu "prind" posturi straine.

| danut a răspuns:

"de cartier". laughing

| RAY a răspuns:

Dumnezeu a ales poporul evreu nu pe toti oamenii, doar ei sunt poporul lui, restul sunt buni de omorat

| 6684464 a răspuns (pentru RAY):

Fapt. 10:15; Si in ce fel a curatit...

| mentholinks a răspuns:

Omul nu este deloc important doar vezi cum mor oamenii pe capete. Asa ne place noua sa ne simtim importanti.

| Octavian199 a răspuns:

Omul e un biet animal, ca orice altul.

| Mircea08 a răspuns:

Omul este sigura fiinta care poate ajunge sa fie chemata in imparatia cerurilor ca fiu al lui Dumnezeu.

| Octavian199 a răspuns (pentru Mircea08):

Care imparatie?

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Mircea08):

Pai nu sunt animale, bre, in imparatia lui zeu asta? Si ciobanii ce mai fac? Pedofilii? Necrofilii?

| Mircea08 a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

"Pai nu sunt animale, bre, in imparatia lui zeu asta? Si ciobanii ce mai fac? Pedofilii? Necrofilii?"
Nu stiu sa raspund la nici o intrebare

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Mircea08):

Quod eram demonstrandum
laughing

| EcceHomo a răspuns:

De ce nu este Guță, dom'le, important?

| Uvox a răspuns:

Cine a creat pe cine?
Einstein a fost important, Shakespeare, Fleming samd. Guța sau Salam nu.
Cum adică atat de important?
Cică suntem cele mai inteligente mamifere dar am serioase dubii.
Si cam atât.

| AlexDarius3 a răspuns:

Dumnezeu ce este? un pachet de servetele?