| Damba a întrebat:

Doamne ajuta! As vrea sa stiu si eu daca ma pot angaja cantaret bisericesc la varsta de 16 ani.

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Isus a zis ca fără plata ați primit, fără plata dați. Matei10:8

| Clorox a răspuns:

Doamne ajuta rolling on the floor

| VelaJohnny a răspuns:

Urmaresti mai degraba profit decat caritate sa inteleg. Nu cred ca iti fac carte de munca, ai fi intr-un fel la negru. Eram mult mai mic ca tine cand am fost primit in corul bisericii ortodoxe, si nu m-ar fi platit nimeni oricum pentru ce faceam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia chiar se angajeaza acolo sau fac voluntariat?
Apropo, sa ne zici pe urma daca te-a ajutat "doamne".

| RoxanaY a răspuns:

Bineinteles. Daca ai voce poti canta la corul bisericii pe care o fregventezi sau la alta biserica la care vrei sa canti.
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Damba explică:

Imi trebuie cumva acel atestat de cantaret?