| Anonimusegffs a întrebat:

Doar țigara normală este un păcat sau si alea electrice, ma refer la iqos cu tigari fara tutun care au iesit refer doar cu ceai de menta si glicerina naturală?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine a stabilit că țigară e păcat? Zic să îl întrebi și de alea electronice

| dullcat a răspuns:

Buna.Intrebi daca e pacat din punct de vedere religios? Poti intreba de duhovnicul tau.

Ca fapt divers, din punct de vedere al sanatatii, ambele sunt daunatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot păcat sunt și ele. De ce ai fuma astfel de țigări? Nu e un viciu? Și nu cu pofta de țigări normale le fumezi? Când ai văzut tu un preot, călugăr sa fumeze? Dar un predicator sau un proroc? Oamenii lui Dumnezeu se îndepărtează de ceea ce e rău. Dacă vrei sa nu păcătuiești, nu fuma deloc, vei vedea ca e mai bine. Dacă nu îți pasă, fa cum vrei tu, ce pot spune...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta dovedește încă o data "ce bun exemplu" sunt preoții. Iar jignirea ta nu și are rostul. Omul a întrebat dacă e păcat și eu am zis ca e. I am și zis ca dacă ii pasa, sa nu mai fumeze, dacă nu i pasa, mna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta dovedește încă o dată "ce bun exemplu" sunt preoții. Iar jignirea ta nu și are rostul. Omul a întrebat dacă e păcat și eu am zis că e. I am și zis că dacă ii pasă, să nu mai fumeze, dacă nu i pasă, mna...

| Continchiscontsters a răspuns:

Păcat nu știu dacă este da sănătos 100% nu este.

| user499999 a răspuns:

E păcat să nu fumezi. Trăiește-ți viața așa cum vrei și asumă-ți alegerile pe care le iei, și bagă-ți pl în ea de religie. Oricum e numai afacere menită să spele oamenii pe creier.