| Vladi4ok a întrebat:

Draga TPU! Nu demult am visat icoana sfintei Parascheva, cum pe ochiul ei stang a fost o cruce mica. Putetii va rog sa-mi spuneti ce semnifica acest vis?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Visele sunt ceea ce noi gandim chiar si in subconstientul nostru. Dumnezeu azi nu ne mai vorbeste prin vise, ci prin Biblie.

| 7Dany a răspuns (pentru danay72):

Dumnezeu nu este schimbator! Este acelasi Dumnezeu de ieri si de acum 2000 de ani!

| 7Dany a răspuns (pentru Vladi4ok):

Citeste in context Biblia ( asta in legatura cu Zaharia 10:2). Versetul din Corinteni 13 este urmat de inca cateva versete care vorbesc dspre lucrurile astea. Citeste versetul 10 de exemplu ca sa vezi cand se vor desfiinta lucrurile astea. Eu cred ca Dumnezeu este acelasi ieri, azi si in veac. Care este motivul ( si dovada ) ca Dumnezeu a hotarat ca dupa moartea apostolilor sa lucreze altfel sau sa nu mai lucreze? Dumnezeu poate vorbi si astazi prin intermediul viselor si o mai face. Nu intotdeauna dar o mai face.

| danay72 a răspuns (pentru 7Dany):

Acum avem Biblia in totalitate, nu mai e ceva partial. 1Corinteni13:9,10.Dumnezeu ne transmite prin ea tot ceea ce e necesar ca noi sa cunoastem. 2Timotei3:16,17

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

Nu semnifică nimic! Este riscant şi chiar păcat să dăm crezare viselor...

| Lizzu a răspuns:

Nimeni nu-ti poate interpreta corect visul.
Fii atent in zilele urmatoare daca observi vreo schimbare in bine sau vreo iesire dintr-o situatie grea happy poate esti o persoana credincioasa si lasi credinta sa intre mult in viata ta.

Sfanta Parascheva se spune ca este protectoare si facatoare de minuni, fiind denumita si Sfanta Vineri.
Poate a ales sa-ti ofere protectie si s-ar putea ca ce ai visat sa fie vreun mesaj pentru tine, dar din pacate nu putem stii ce mesaj.

Doar tu poti observa ce se intampla in viata ta in urmatoarea perioada. Daca e ceva inexplicabil sau ceva pe care il simti ca fiind vreun ajutor atunci cand aveai nevoie mai mult happy

Numai bine

| ManStrong a răspuns:

Acest vis semnifica incultura si muuuuuulta prostie.
Mai bine sa nu crezi nimic si sa stai cu fruntea sus decit sa traiesti in acest mod.

Răspuns utilizator avertizat
| ManStrong a răspuns (pentru Vladi4ok):

Ti am cerut eu sa asculti de mine?
Tu nici nu stii ce e aceea Satana.Nu este
si satan si satana.Dar tu esti departe de adevar.
De aceea tu asculti de Satan.

Răspuns utilizator avertizat
| ManStrong a răspuns (pentru Vladi4ok):

Ai citit Isaia cap 56 vreodata?

Răspuns utilizator avertizat
| sitărescu a răspuns:

Din relatările consemnate în Tradiție atunci când Sfinții plâng se roagă pentru păcatele și vindecarea de necredință a acelora.

Citește-i acatistul Sfintei, dacă asta simți.

| 7Dany a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la filme sau la icoane si cruci.

| xxxSecretDiscretxxx a răspuns:

Ca esti grasbig grinrolling on the floor)))))

| Sm0k3 a răspuns:

Vei avea parte numai de bine :X