| Anonim03172 a întrebat:

Dragi crestini, credeti ca e un pacat sa ne imbracam elegant?

Nu ma refer la haine pline de firme sau care sa te faca sa arati mai mare decat cel de langa tine, ci pur si simplu, haine elegante si frumoase.

Rog doar crestinii sa raspunda la intrebarea asta, multumesc.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu este păcat. Biblia spune sa ne îmbrăcăm cu bun gust și judecată sănătoasă. 1timotei2:9,10

| AdelinaC a răspuns:

Nu conteaza cum te imbraci, ci ceea ce ai in suflet

| PorumbRodica1965 a răspuns:

DA asa cum a consemnat si dany72 este important sa ne îmbrăcăm cu bun gust si judecata sănătoasă, sa nu fim extravagantisa nu cautam sa atragem atenția asupra noastra, sa nu fim o cauza de poticnit pentru ochii unora.Vezi ca ne confruntăm cu multe slăbiciuni, poate suntem tentati uneori sa facem ceea ce face lumea sa purtam fusta scurtă sau un pantalon stim, iată de ce spune ap.PAvel sa aveti o judecata sănătoasă in toate aspectele vieții.

| Nitroblast a răspuns:

Nici gand. Poti sa te imbraci si la costum Armani, important e sa nu fi o zdreanta la capitolul suflet.

Ideea e ca nu trebuie sa te imbraci ca un destrabalat/a. Si aici ma refer la fustele cu muuuuult peste genunchi, pantalonii scurti de scurti la ambele sexe ( nu ma refer la aia de la nivelul genunchiului ), decolteuri pana la buric, bluze si tricouri cu mult deasupra buricului, etc.

Cred ca ai prins ideea.