| anonim_4396 a întrebat:

Duminica am mers cu iubitul meu la biserica, desi eu nu cred in d-zeu sau in allah sau in oricare alt zeu.Dar i-am zis ca pentru el m-as duce si la biserica...si m-am tinut de cuvanthappy
Chiar am vrut si am incercat sa ii fac pe plac,dar la un moment dat (cand stateam la coada la lumanari laughing), el s-a apropiat de mine si mi-a zis ca vrea sa iesim.Eu,mirata,l-am intrebat ce s-a intamplat si a zis ca nu stia ce are,dar ca nu mai poate sa stea in biserica,ca nu-i place.
El care credea in d-zeu si imi zicea sa-i respect credinta, mi-a zis ca nu prea mai crede in d-zeu si ca nu ii mai place in biserica.
Ce e cu "fenomenul" asta?

13 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Poate se simtea rau, sau a realizat dintr-o data ca poate sa creada in ce vrea el fara sa stea prin biserici.

| Zenicide a răspuns:

Probabil nu a vrut sa te simti prost happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satana nu se simte bine acolo.nici cuvantul nu-l poate suferi.se spune ca trupul nostru este locuinta duhului sfant.cand duhul sfant paraseste trupul din cauza pacatelor si intinarii, cine crezi ca intra sa locuiasca in el? ia ghiceste.ai dreptul la doua incercari

| vitbsk a răspuns:

Poate, i s-a făcut rău de la aglomeraţie şi de la oboseală.
Dacă, nu te odihneşti cu o zi înainte de a merge la Biserică îţi va fi greu să rezişti.
Mai erau oameni care deveneau neliniştiţi, în preajma moaştelor şi scoteau sunete de animale, dar asta e altă discuţie şi nu poate fi crezută până nu e văzută.

| florinmarius20 a răspuns:

Poate ca prietenul tau nu mai crede in Dumnezeu dar asta nu inseamna ca nu mai exista.Inseamna ca nu mai are nevoie de El.

Răspuns utilizator avertizat
| vitbsk a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu la înghesuielile de la praznice, mă refeream, sunt unele biserici care au la închinarea racla cu moaşte la orice Liturghie.
http://www.danionvasile.ro/......e-la-aiud/

Răspuns utilizator avertizat
| vitbsk a răspuns (pentru wdexwjmwd):

N-am fost acolo, dar am tot auzit cazuri de acest fel.
Pe scurt, pe unii oameni, forţe nevăzute îi opresc să se atingă de Sfintele Moaşte, în acel moment devin agitaţi, răcnesc ca animalele şi etc.
Aici era vorba despre un om în toată firea, căsătorit, care nu s-a putut apropia de moaştele Sfinţilor Martiri de la Aiud şi experimenta tot felul de stări şi de chinuri ce-l făceau să se manifeste.
Repet e greu de crezut, până nu vezi, scria cineva la comentarii că şi la Mănăstirea Frăsinei în Vâlcea s-ar petrece.
Când ai timp încearcă să citeşti măcar al doilea paragraf din link.

| Woodenpints91 a răspuns:

Eşti pe calea cea bună fiule.

| CryChristiAN a răspuns:

1. Posibil ca iubitul tau sa fie 1 sectant.
2. vitsbk te contrazic. Daca iti vine rau in biserica exista vreo 24 de scaune in care poti sa stai, dar asta nu inseamna sa te duci la biserica si daca iti este rau sa pleci, dimpotriva de ce nu se aseaza pe scaun, iar daca nici asa nu merge ar putea intr-adevar sa plece.
Ar trebui sa discuti cu el despre acest ''fenomen''... posibil sa fie si credinta insuficienta

| FucktheSystem a răspuns:

Și acum nu pot decât să mă bucur că am iubit ateu și nu trebuie să am dileme d-astea. Oricum, probabil și-a dat seama că te plictisești de moarte acolo.

NOname
| NOname a răspuns:

Probabil s-a simţit penibil, vazându-se prin ochii tăi.
Nu a vrut să decadă în ochii tăi şi mai mult.
Eu zic că ţine la tine.