| OctavianDanielMaria a întrebat:

Dumnezeu a creat ceva urat?

11 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Pe unele femei, barbatii sunt scuzabili pentru ca ei nu reprezinta sexul frumos happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Aaa... ok, am dat-o in glume proaste. Unii cred ca deja au de gand sa iti raspunda ca pentru a ne testa, d-asta a creat D-zeu raul pe pamant. Eu cred ca din punct de vedere filozofic trebuie sa existe si o oarecare doza de rautate in lumea asta, altfel binele nu ar avea sens sau mai bine zis n-ar avea valoare in ochii oamenilor. Iar oamenii sunt facuti sa rezolve probleme, creierul este facut sa rezolve problemele.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Parca in biblie scrie despre uraciunea barbatului si a femeii"
Aici se face referire STRICT la persoana ta, genul e nedefinit dar te acceptam si asa. rolling on the floor
Tot ce a facut Dumnezeu este frumos, omul a uratit creataia lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns:

Nu. Insa urmarile pacatului urateste fata omului.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa crezi tu.

| Algo098 a răspuns:

Numai frumuseti pacatoase si vinovate care trebuie puse la incercare si trimise in Rai dupa caz happy

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Foarte corect, el desi stie dinainte rezultatul incercarii si nu numai rezultatul, tot le pune la incercare ca sa fie un lucru bine facut cā si asa nu are altceva mai bun de facut si ca sa nu treaca timpul degeaba, se ocupa cu testarea.