| ConfuzMare a întrebat:

Dumnezeu a creat pamantul,omul...dar inainte de a creea toate astea nu a ezistat nimic? decat universul? Daca a ezistat decat universul Dumnezeu ce avea de facut? cum acum are de judecat oameni,de pazit pamantul sa zic asa, daca lucrurile au fost descoperite pe rand de om practic nu a fost nimic inainte...

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

O fi "ezistat "ceva poate taicasu si maicasa ca doar na aparut asa de nicaeri de niciunde.Si "ezistat"se scrie existat.Vad ca la religie pui botu dar sa treci si pe la scoala ba.Ori treci asa ca rata prin apa.

| ErrorFound a răspuns:

Mai gandeste-te, Dumnezeu a creat universul intr-o zi, DUPA ce a creat Pamantul. Asta include Soarele si Luna. rolling on the floor, acestea fiind create chiar si dupa animale si plante. laughing

| Kalla a răspuns:

Nu era universul. Era intuneric, nu era nimic. Si Dumnezeu a creat tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citatele din biblie sunt pe linie. Inca putin si ajung. Te vei lamuri la maxim.

| Stitch92 a răspuns:

Lenea-i cucoana (Viorica de la Clejani) mare, fiule!

| GutuvanMorgan a răspuns:

Lui Dumnezeu i-au scapat lucrurile de sub control, cat o fi el de dumnezeu, nu poate gestiona 7 miliarde de oameni, il mai fulgera pe unu, il mai ajuta pe altu, dar e cam incapabil dumnezo asta (razboaie, boli, foamete)

| JustSolutions a răspuns:

Crede si nu cerceta daca vrei sa fi crestin sincer nu inteleg Dumnezeu a spus sa se faca lumina si a aparut soarele sau era o lumina divina (caci in rai nu exista soare)

| SirNobody a răspuns:

A stat Dumnezeu intr-o zi la birou, cu o foaie de hartie in fata si cu un pix in mana si a inceput sa stabileasca toate legile gravitatiei, fiecare galaxie, fiecare constelatie, si asa a creat totul.A da, si dupa, a baut o bere rece.