| raMLesS a întrebat:

Dumnezeu a dat liberul arbitru nu?

Steregoi a zis ca oamenii au liberul arbitru, doar ca demonii le pot insufla ganduri sau idei, iar oamenii considera aceste ganduri ale lor... deci se contrazice singur.

Asta e definitia liberului arbitru "LIBER-ARBÍTRU s. m. (În filozofia idealistă) Capacitatea omului de a acționa numai după voința sa, independent de orice altă influență; această concepție idealistă se opune determinismului, negînd existența legilor obiective ale materiei și societății."

Apoi tot el e cu gura mare si spune ca daca esti contra, esti influentat de diavol laughing laughing.

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Da ce bhai: Dumnezeu este in "LIGA LUI MITICA", sa dea arbitrii liberi!?winking laughing laughing laughing

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Poate nu ai inteles, Dumnezeu ESTE Dumnezeu iar demonii sunt demoni si pot influenta gandurrile celor ca tine si chiar foarte usor. Se vede din ce scrii. Degeaba ai Liberul Albitru daca tu ti-ai vandut drepturile de gandire satanei. Poti sa faci orice, nu mai vorbesti tu ci cel caruia i-ai dat drep de reprezentare. In multe lucruri n u sunt de acord cu Steregoi dar aici a cam nimerit-o.

| raMLesS explică (pentru danut):

Omule NU ARE SENS.
Cum sa fii atat de orb si sa te contrazici in ultimul hal, bai chiar atat de batuti in cap sunteti? Ori aveti IQ-ul pe minus, ori sunteti niste clowni al dracu de buni.

Pai daca e LIBER ARBITRU "LIBER-ARBÍTRU s. m. (În filozofia idealistă) Capacitatea omului de a acționa numai după voința sa, independent de orice altă influență; această concepție idealistă se opune determinismului, negînd existența legilor obiective ale materiei și societății" cum lula mea sa ma MANIPULEZE SATAN?
Tu crezi ca Dumnezeu il lasa sa faca ce vrea el? Cum anume mi-am vandut eu drepturile? laughing Am facut pact cu diavolul sau cum? rolling on the floor rolling on the floor
Sunteti incredibili.

| danut a răspuns (pentru raMLesS):

Dumnezeu ti-a dat dreptul la LA dar in lume nu sunt decat 2 (doua) optiuni, nu exista NEUTRALITATE, ori il alegi pe Dumnezeu (LA) daca vrei ori NU si atunci esti de partea cealalta. Da Dumnezeu il lasa pe Satan sa faca ce vrea pana la indeplinirea termenului limita. Deci DACA nu faci PACT cu Dumnezeu esti cu Satan, nu este nevoie sa faci pact cu el. Daca nu citesti Biblia, ce sa-ti fac eu.