| Octavian199 a întrebat:

Dumnezeu a lasat vreo vietuitoare nemuritoare?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vroiai sa aiba concurenta?

| milan9 a răspuns:

Pana si din punct de vedere biologic "vietuitoarele" sunt nemuritoare. Nemuritoare in virtutea materialului lor genetic ce se replica la nesfarsit... happy

| Octavian199 explică (pentru milan9):

Serios? Tu de ce mori?

| CostinAlamariu a răspuns:

Sufletul omului e nemuritor. Si daca te referi dupa trup Dumnezeu a lasat toate vietuitoarele nemuritoare doar ca odata cu caderea lui Adam a tras dupa el întreaga creatie asa ca absolut toate vietuitoarele sunt muritoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca exista o specie de meduza care nu moare niciodata.

http://www.cunoastelumea.ro/......de-meduza/

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Hai ma. Voiam sa vad daca crestinii sar in sus ca arsi cu ''nu exista '' rolling on the floor

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Fiintele necazute in pacat sunt nemuritoare pentru ca este scris ca "Dragostea nu va pieri niciodata"(Corinteni 13) si Acele fiinte au dragostea in ele de la Dumnezeu.

| Octavian199 explică (pentru r3r3r3r3r3r3):

Atunci si cainele e nemuritor rolling on the floorCe e aberatia asta? De fapt toate animalele si plantele ar trebui sa fie nemuritoare, ca doar omul a ''pacatuit''

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru Octavian199):

Prin fiinte necazute in pacat ma refer la cele care pot lua o decizie, cat despre animale, e treaba lui Dumnezeu ce se va intampla cu ele si de ce.

| Nonolita a răspuns:

Te-ai uitat in jur? Nu exista nimic nemuritor.

| Xanor a răspuns:

Da, am auzit ca este un peste care nu moare, celulele lui se refac cand inbatraneste si savantii spun ca traeste de la inceputul creatiei

| Octavian199 explică (pentru Xanor):

Creatia din biblie nu exista.