| Meme10Meme a întrebat:

Dumnezeu accepta incestul?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Depinde ce pile ai la el.

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns:

De la Moise incoace nu

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Atunci de ce il accepta? Se razgandeste?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme explică (pentru OctavianDanielMaria):

Nu cred ca stiu de faza cu Lot.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Nu il accepta. Ca dovada uite ce se intampla cu oamenii rezultati din incest. Au fel de fel de boli genetice

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Pai toti suntem rezultati din incest.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Nu cred ca e un concept chiar atat de greu de inteles ca incestul a devenit rau si degradant in timp, asta daca te referi la Adam si Eva si copiii lor. Adam si Eva au avut material genetic perfect. Abia la cateva generatii dupa ei incestul a devenit problematic

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Eu prefer sa cred ca au mai existat alți Adami și alte Eve. Ca prea repede s au înmulțit aia

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Ce rost are sa mai crezi in Biblie daca oricum adaugi de la tine ce vrei? Esti mai destept tu ca Dumnezeu?

| CostinAlamariu a răspuns:

Ma bucur pentru tine. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa-ti bati joc de cuvantul lui Dumnezeu

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Daca privesti totul din punct de vedere stiintific, da, dar nu poti aplica principiile stiintifice in acel moment, tinand cont ca Adam si Eva au fost mai intai in Rai! Incestul, in starea in care se aflau oamenii era inexistent.Problema aceasta a aparut mai tarziu, iar Dumnezeu a prevazut-o si atunci i-a atentionat pe oameni sa-si gaseasca perechi cu grade de rudenie cat mai indepartate.In acel moment deja erau nascute generatii intregi de oameni!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu accepta nici sexul contraceptiv, dar incestul laughing. E foarte dur acest dumnezeu, nu prea avem voie multe noi asa.Dar el are femeile lui acolo sus in rai rolling on the floor

| serenityxx a răspuns:

Nu.

| Meme10Meme explică (pentru serenityxx):

Lot te-ar contrazice.

| serenityxx a răspuns (pentru Meme10Meme):

Poate să contrazică, dar dacă nu are dovadă căci ceea ce spune este adevărat, degeaba o face.