| AnicaiAlin a întrebat:

Dumnezeu cunoaste viitorul?

20 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu iti place sa gandesti nu? E mai usor sa intrebi pe altul.

| danut a răspuns:

DA.

| danay72 a răspuns:

Da si prin intermediul Bibliei ne spune si noua ce va face in viitor.Psalmi37:9-11,Isaia65:20-25,Ioan:28,29,1Corinteni15:24-28

| usuk a răspuns:

Cunoaste, dar sub o alta perceptie.
avand in vedere ca ne-a dat "liberul arbitru" as putea spune ca el cunoaste "mai multe viitoruri" mai exact, daca alegem sa luam o decizie, viitorul se schimba din acel punct. totul depinde de noi!

| RAY a răspuns:

Nu,in vt promite o victorie apoi e invins, in gradina edenului il intreaba pe adam unde e, si sunt multe exemple, pe eva a intrebat-o ce a facut

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Daca stie viitorul atunci nici macar el nu poate modifica viitorul, logic daca esti in trecut, prezent, viitor, nu poti modifica nimic in trecut fara sa modifici viitorul, deci asa ceva nu se poate

| Mădă0611 a răspuns:

Cica nu, dar e atotcunoscator :-? E nu pentru ca iti da libertatea sa alegi, nu stie ce o sa alegi, dar orice ai alege, peste cativa ani te intalnesti cu cineva si afli ca a fost "soarta". http://www.maniacworld.com/illusion-of-free-choice.jpg

| M25M a răspuns:

Chipurile da.

Spun chipurile ca in unele pasaje din biblie este dezamagit de cum au iesit unele lucruri.

| Narfundo a răspuns:

Amice iti dau ceva de gandit.De unde ar avea Dumnezeu sa stie viitorul.Amuzant este ca ne intrebi pe noi ce stie Dumnezeu laughing.De unde sa stim noi Ma?! pa

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Dumnezeu are capacitatea de a cunoaşte viitorul, capacitate care, asemenea celorlalte, şi-o foloseşte atunci când are nevoie de ea.

| Zenit313 a răspuns:

Trebuie sa il sun...

| king4aday a răspuns:

Nu cred. Altfel nu-mi explic de ce a creat (dupa spusele credinciosilor) omenirea. Daca da, e sadic.

| tasmania a răspuns:

Fiind vesnic, Dumnezeu cunoaste viitorul nostru.

| Iulian922 a răspuns:

Dumnezeu stie tot ce se intampla pe pamant.

| RisenLight a răspuns:

Da...alte detalii daca vrei te rog da-mi raspuns

Răspuns utilizator avertizat
| Marius_Grigore_1989 a răspuns:

Dumnezeu e viitorul,prezentul si trecutul,Dumnezeu e omniprezent,Dumnezeu e in fiecare planta de pe pamant,Dumnezeu este si in cel mai mare abis al marilor,Dumnezeu este in fiecare celula din corpul tau si totusi Dumnezeu nu e in constiintza ta, singura fiinta de pe Pamant care neaga firea lucrurilor este omul, in minte in rautatea nostra nu poate fii Dumnezeu, decat ura Lui poate traii in intunericul mintzi noastre, ura si amagirea lui provocata de fiul sau Lucifer.

| Colle a răspuns:

Dumnezeu stie tot si toate.Normal ca stie vitorul!

| George_Ionut_1989 a răspuns:

Tu ce crezi? stiA DUMNEZEU ca urma sa te nasti tu de exemplu?